Francuzi utknęli w bagnie.Francuzi utknęli w bagnie nieopodal Zamościa. / Fot. zamosc.policja.gov.pl

Policjanci ze Skierbieszowa pomogli francuskiej rodzinie, której samochód ugrzązł w błocie pośrodku lasu. Obywatele Francji byli zmęczeni, zziębnięci i wystraszeni całą sytuacją. Pomoc wezwał… system zainstalowany w samochodzie.

W piątkowy wieczór, około godz. 21:00, dyżurny zamojskiej policji z systemu alarmowego pojazdu otrzymał zgłoszenie, że osoby znajdujące się w mercedesie potrzebują pomocy. Zgłoszenie wskazywało również ogólną informację, że pojazd znajduje się na terenie gminy Stary Zamość, w okolicach miejscowości Krasne.

Policjanci, przy pomocy mobilnych urządzeń służbowych, ustalili współrzędne miejsca, gdzie może znajdować się pojazd, z którego wysłano zgłoszenie z prośbą o ratunek. Pojechali we wskazywane miejsce i na drodze gruntowej w środku lasu zauważyli pojazd, który zapadł się w błotnistym podłożu. Wewnątrz były trzy osoby – dwie dorosłe i 7-letnie dziecko, obywatele Francji.

Byli zmęczeni, zziębnięci i wystraszeni sytuacją. Jednak nie potrzebowali fachowej pomocy medycznej. Osoby te nie mówiły w języku polskim. Pomimo utrudnionego kontaktu policjanci zdołali porozumieć się z odnalezioną w lesie rodziną. Korzystając z komunikacji niewerbalnej mundurowi dowiedzieli się, że rodzina podróżowała Drogą Krajową numer 17, chcieli objechać miejsce wypadku w miejscowości Podkrasne. Przy pomocy nawigacji satelitarnej wybrali drogę przez las i tam mercedes, którym podróżowali ugrzązł w błocie.

Nie obyło się bez pomocy ciężkiego sprzętu, policjanci na miejsce wezwali holownik, operator maszyny „wydostał” mercedesa z błota. Następnie policjanci pojechali z obywatelami Francji do Zamościa. Pomogli im zakwaterować się w jednym z hoteli, gdzie zmęczona rodzina bezpiecznie spędziła noc.

JW
Źródło i zdjęcie: zamosc.policja.gov.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *