YouTube / Top Gear

Tesla Cybertruck to jeden z najbardziej wyczekiwanych samochodów ostatnich lat. Dwunastu klientów odebrało właśnie swoje pojazdy. Ile trzeba zapłacić za pick-up Elona Muska?

Tesla Cybertruck została pokazana po raz pierwszy 4 lata temu. Już wówczas samochód zwrócił na siebie uwagę niezwykle futurystycznym wzornictwem, co spodobało się wielu fanom motoryzacji.

Teraz amerykańska firma poinformowała, że pierwsi klienci odebrali swoje pojazdy. Ich specyfikacja nie jest jednak taka, jak deklarował niegdyś Elon Musk.

Początkowo Cybertruck miał kosztować 39 900 dolarów. Jego ostateczna cena wzrosła jednak o 50% i wynosi 60 990 dolarów. Kwota ta daje w przeliczeniu ok. 240 000 zł.

To nie koniec rozbieżność. Musk deklarował w 2019 r. zasięg swojego pick-upa na 800 km, tymczasem wariant podstawowy przejedzie na jednym ładowaniu zaledwie 400 km. Dostępna jest droższa wersja, która oferuje zasięg 750 km.

Jak zapowiada producent, dostępne będą trzy wersje Cybertrucka. Podstawowa będzie mieć napęd na tylne koła i pojawi się dopiero w 2025 r.

W przyszłym roku ma się pojawić na rynku wariant z dwoma silnikami elektrycznymi (79 990 dolarów). Samochód ten osiąga prędkość 180 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,1 sekundy. Jego zasięg to 540 km na jednym ładowaniu.

Najmocniejszy wariant wyposażony będzie w trzy silniki. Jego cena ma sięgnąć 99 990 dolarów. Jego prędkość maksymalna to 210 km/h, przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 2,6 sekundy, z kolei deklarowany zasięg to 540 km.

Tesla Cybertruck jest jednym z najbardziej wyczekiwanych samochodów ostatnich lat. Fani Elona Muska mogą jednak czuć się nieco rozczarowani zasięgiem pojazdu.

Kiedy Tesla Cybertruck pojawi się w Polsce? Obecnie nie ma żadnych wiadomości na ten temat. Można się jednak spodziewać, że ceny nad Wisłą będą wyższe, co ma związek z przepisami podatkowymi.

PS

businessinsider.com.pl / tymzyjesz.pl

Foto: print screen z YouTube / Top Gear

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *