Zdjęcie ilustracyjne/Fot. Pixabay

Część kierowców może być niezadowolona z nowych zarządzeń Wodnego Parku Warszawianka. Postanowiono bowiem wprowadzić zakaz dotyczący parkowania.

Tuż przed majówką warszawski Wodny Park ogłosił, że od 1 czerwca 2023 roku na teren podziemnego parkingu nie będą mogły wjechać samochody z napędem elektrycznym i gazowym. Uzasadniono to względami bezpieczeństwa.

Jednocześnie Park zaznaczył, że pojazdy EV i LPG będą mogły bez żadnych ograniczeń korzystać z parkingu naziemnego. Taka informacja pojawiła się na stronie internetowej.

Jak czytamy, „zmiany są wprowadzane w trosce o bezpieczeństwo klientów, pracowników oraz obiektu Wodnego Parku”. Dalej podano więcej szczegółów.

„Garaż podziemny znajduje się bezpośrednio pod niecką basenu sportowego i każde potencjalne zaprószenie ognia wywołane samozapłonem baterii trakcyjnej w pojeździe elektrycznym czy zasilanego gazem spowoduje całkowite zniszczenie instalacji dostarczania i uzdatniania wody pływalni wykonanej z PVC podwieszonej pod sufitem garażu” – czytamy.

Dalej podkreślono również, że poważne szkody może wywołać także wysoka temperatura spalania.  Jak czytamy, może ona „trwale uszkodzić słupy podtrzymujące nieckę basenową”. To oznaczałoby natomiast nawet zawieszenie działalności basenu.

Zarządcy Wodnego Parku podkreślili, że nowy zakaz wprowadzają po „konsultacjach i sugestiach” Państwowej Straży Pożarnej. Przypomniano też o obowiązkach kierowców.

„Każdy kierowca zobowiązany jest  stosować się  do obowiązujących przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym oraz zapisów regulaminu parkingu a w szczególności do pkt. IV. ODPOWIEDZIALNOŚĆ oraz pkt. V. WARUNKI UŻYTKOWANIA PARKINGU w/w regulaminu” – wskazano na stronie.

Zakaz wchodzi w życie 1 czerwca 2023 roku, a więc za nieco ponad miesiąc. Nie obowiązuje on więc jeszcze podczas majówki.

Pożary samochodów elektrycznych stają się jednak zmorą strażaków. Potrafią bowiem trwać nawet kilkadziesiąt godzin, a do ich ugaszenia potrzebne są specjalne kontenery.

mx

wodnypark.com.pl

Foto: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *