fot. ilustracyjne / fot. YT / Gits Video

Policjant przygotował listę pojazdów, które najczęściej są zatrzymywane do kontroli przez policję. Chodzi o konkretne pięć rodzajów pojazdów. Policja ma dobry powód, czemu chętnie patrzy właśnie na nie.

– Nie tylko policjanci ruchu drogowego wykonują czynności na drodze z różnymi pojazdami. Nie tylko policjanci ruchu drogowego zatrzymują je do kontroli, ale tak naprawdę wszyscy policjanci to robią – powiedział na nagraniu Sierżant Bagieta.

Sierżant Bagieta to znany policjant. Publikuje w sieci filmy, w których wyjaśnia wiele spraw dotyczących policji.

Nagranie nie jest nowe. Jednak jego treść jest bardzo aktualna.

– Czy są to policjanci ogniw, czy zespołów wydziałów patrolowo-interwencyjnych, czy są to policjanci oddziałów prewencji, samodzielnych pododdziałów prewencji, ogniw wywiadowczych, z wydziałów kryminalnych, jeżeli są prowadzone jakieś działania, wszyscy zatrzymujemy pojazdy do kontroli – kontynuował Sierżant Bagieta

Jak się okazuje, jest pięć konkretnych marek, które policjanci najchętniej zatrzymują do kontroli. Są to pojazdy: Audi, BMW, Lexus, Opel i Volkswagen.

Sierżant Bagieta wyjaśnia, że Audi zatrzymuje się dlatego, że te pojazdy chętnie są kradzione przez złodziei aut. Podobnie z nowymi modelami BMW.

Ponadto BMW często przeszukuje się pod kątem wykrycia substancji niedozwolonych. Jeszcze inny powód jest, jeśli chodzi o pojazdy marki Lexus.

– Wiele aut tej marki idzie sobie w świat, że tak powiem. Są często kradzione, więc jest to powód do kontroli. Jeżeli na porannej odprawie słyszę, że skradziono Lexusa, to siłą rzeczy moja uwaga jest skupiona na autach tej marki – wyjaśnił Sierżant Bagieta.

W przypadku Opli oraz Volkswagenów, te samochody często są obecnie wybierane przez młodych kierowców. Stąd podejrzenia policjantów i większa chęć kontroli takich pojazdów. Często są w złym stanie technicznym.

Ponadto nowe Volkswageny są chętnie kradzione przez złodziei aut.

dj

auto-swiat.pl

fot. ilustracyjne / fot. YT / Gits Video

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *