Czołgi Leopard 2A4 podczas ćwiczeń.Czołgi Leopard 2A4 podczas ćwiczeń. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia, SFJZ13, CC BY 2.0

Do wypadku doszło na ternie Ośrodka Szkolenia Leopard w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Zderzyły się tam dwa czołgi, w wyniku czego jeden z Leopardów 2A4 został poważnie uszkodzony!

Do zdarzenia w ośrodku położonym na Dolnym Śląsku doszło 14 kwietnia, jednak sprawa ujrzała światło dzienne dopiero po kilku dniach. 17 kwietnia w mediach społecznościowych pojawiły się fotografie poważnie uszkodzonego tanka.

Uszkodzony czołg Leopard

Na udostępnionych zdjęciach widać było czołg Leopard 2A4, w którym „wieża wozu została wyrwana z mocowań pierścienia oporowego i pierścienia ślizgowego”.

Sprawą zainteresował się portal defence24.pl, który poznał szczegóły zdarzenia. Redakcja uzyskała informacje od rzecznika prasowego Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Marka Pawlaka.

Jak się okazuje do wypadku doszło przed kilkoma dniami. Brały w nim udział dwa czołgi, a także żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy, jednak żadnemu z nich na szczęście nic się nie stało.

Czołg Leopard wróci do służby?

Portal podaje także, że czołg prawdopodobnie zostanie wyremontowany, a następnie przywrócony do służby. Jak czytamy na defence24.pl tank „obecnie znajduje się w hali remontowej gdzie zostanie poddany oględzinom, weryfikacji i ocenie skutków zdarzenia”.

πr

defence24.pl

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia, SFJZ13, CC BY 2.0

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *