fot. Telegram/Andrij Sadowy

W sylwestrową noc Rosjanie ostrzelali Ukrainę. Jeden z dronów zniszczył kontrowersyjne muzeum poświęcony dowódcy zbrodniczej UPA Romanowi Szuchewyczowi.

W niedzielę kilkadziesiąt dronów Shahed zostało wykrytych przez ukraińskie wojsko. W kilkunastu regionach Ukrainy wybrzmiał syreny alarmowe.

Część pocisków trafiła w Lwów. Jeden z dronów zniszczył muzeum Romana Szuchewycza, zbrodniarza z ludobójczej Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA).

Informację o zniszczeniu kontrowersyjnego muzeum przekazał mer Lwowa Andrij Sadowy. Według wstępnych ustaleń, nikt nie zginął ani nie został ranny.

– W dniu urodzin Stepana Bandery Moskale całkowicie zniszczyli muzeum generała UPA Romana Szuchewycza – przekazał w mediach społecznościowych Sadowy, co dla Polaków jest dobrą wiadomością, gdyż muzeum Szuchewycza można śmiało porównać z sytuacją, gdyby jakieś miasto trzymało u siebie muzeum Adolfa Hitlera, uznając go za bohatera.

Rosjanie zaatakowali również inne regiony Ukrainy.

Roman Szuchewycz był dowódcą UPA. Osobiście wydał rozkaz mordowania wszystkich Polaków.

Jak przekonywał, „każdy zamordowany Lach (Polak), to metr wolnej Ukrainy”. UPA z kolei, przy wsparciu zwykłych Ukraińców, przeprowadziła ludobójstwo na Polakach na Kresach II RP.

Nie wiadomo dokładnie, ilu Polaków wymordowano. Według różnych szacunków, może być to nawet kilkaset tysięcy osób. Mordowano kobiety, starców i dzieci. Robiono to w wyjątkowo brutalny sposób.

Okrucieństwo ukraińskiego ludobójstwa na Polakach można porównać tylko z okrucieństwem armii japońskiej wobec ludności chińskiej, która jest powszechnie potępiana. Ludobójcze napaści Ukraińców na Polaków zakończyły się dopiero w wyniku przeprowadzenia akcji „Wisła”.

dj

polsatnews.pl / tymzyjesz.pl

fot. Telegram/Andrij Sadowy

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *