fot. X/NEXTA/Mundo Noticias RJ (kolaż TZ)

Wicepremier i szef MSZ Jordanii Ajman Safadi poinformował, że „Izrael rozpoczął właśnie inwazję lądową w Strefie Gazy”. Niezależnie od tego pojawiały się od kilkudziesięciu minut informacje o „gwałtownych ruchach” izraelskiego wojska oraz zmasowanym ostrzale Strefy Gazy.

– Izrael właśnie rozpoczął wojnę lądową w Strefie Gazy. Rezultatem będzie katastrofa humanitarna na epicką skalę, która będzie trwać przez wiele lat – poinformował wicepremier i szef MSZ Jordanii Ajman Safadi w serwisie X.

W Waszyngtonie też coś wiedzą na ten temat, ale nie są chętni do dzielenia się informacjami. Rzecznik rady bezpieczeństwa narodowego John Kirby przekazał, że administracja USA „zna doniesienia na temat operacji lądowych” Izraela, ale nie będzie ich komentować.

Wcześniej rzecznik wojska izraelskiego powiedział, że nasilono ataki powietrzne na Strefę Gazy.

– Siły Powietrzne bardzo znacząco uderzają w cele podziemne – przekonywał Daniel Hagari.

Ponadto zapowiedział, że siły lądowe „zwiększą swoją działalność dziś wieczorem”. Nawoływał też do opuszczenia północnej Strefy Gazy przez ludność cywilną.

– Działamy, aby chronić interesy bezpieczeństwa państwa Izrael – powiedział Hagari.

W mediach społecznościowych pojawiły się też materiały pokazujące eksplozje w Strefie Gazy.

Lokalne media przekazały, że w okolicach Beit Hanoun oraz Beit Laha nastąpił zmasowany ostrzał artyleryjski. Z kolei korespondent Fox News poinformował, że nastąpiły również naloty na samą Gazę.

Korespondent stacji Trey Tingst powiedział również, że izraelskie czołgi przekroczyły granicę i wjechały na terytorium zamieszkałe przez Palestyńczyków.

dj

wp.pl

fot. X/NEXTA/Mundo Noticias RJ (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *