fot. ilustracyjne/fot. Wiki/X/Joint Base Charleston (kolaż TZ)

Amerykańskie lotnictwo dosłownie zgubiło myśliwiec F-35. Teraz wojsko apeluje do mieszkańców Karoliny Południowej o pomoc w odnalezieniu go.

F-35 to jedna z najdroższych maszyn amerykańskiego lotnictwa. Pilotował ją żołnierz piechoty morskiej, który leciał koło bazy Joint Base Charleston.

W pewnym momencie wystąpił „nieznany problem”. Kilka minut później silnik samolotu zaczął tracić obroty.

– Możemy potwierdzić nieszczęśliwy wypadek z udziałem odrzutowca F-35B Lightning II z 501 Dywizjonu Szkolenia Myśliwców Piechoty Morskiej (VMFAT) należącego do 2. Skrzydła Powietrznego Piechoty Morskiej – przekazał rzecznik Korpusu Piechoty Morskiej USA.

Pilot oczywiście się katapultował. Jest cały i zdrowy, czego nie można powiedzieć o samolocie. Właściwie to nic o nim nie można powiedzieć, ponieważ został zgubiony.

Samolot, który zaginął jest przeznaczony do misji wywiadowczych. Jego systemy zapewniają doskonałe maskowanie i ochronę przed wykryciem. Nie posiada też geolokalizacji. Jak widać, w tym przypadku to wada, nie zaleta.

Amerykańska armia poprosiła mieszkańców o pomoc w odnalezieniu wojskowej maszyny.

– Jeśli posiadasz jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc naszym zespołom ratowniczym zlokalizować F-35, zadzwoń do Centrum Operacyjnego Obrony Bazy – zaapelowała armia na platformie X.

Co ważne, wspomniana baza wojskowa znajduje się na wybrzeżu. Niewykluczone więc, że samolot wpadł do morza. Obecnie służby przeszukują okolice jeziora Moultrie i Marion.

Jeden myśliwiec F-35 Lightning II Joint Strike Fighter kosztuje 90 mln dolarów. Warto więc jednak go znaleźć.

dj

polsatnews.pl

fot. ilustracyjne/fot. Wiki/X/Joint Base Charleston (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *