fot. YT / Prezydent RP Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że w ostatnim czasie „było 50 napaści na naszych żołnierzy”. Jedna z nich zakończyła się głośną śmiercią żołnierza na służbie.

Informację przekazano podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białymstoku. Spotkanie rozpoczęto minutą ciszy.

W ten sposób uczczono szer. Mateusza Sitka. Żołnierz zmarł w czwartek w wyniku ran zadanych przez nielegalnego imigranta szturmującego granicę.

Być może do tragedii by nie doszło, gdyby nie absurdalne przepisy narzucane przez rząd z jednej strony. Z drugiej zaś z pewnością demoralizującą działa fakt, że Żandarmeria Wojskowa i prokuratura chętnie z tych przepisów korzystają, oskarżając polskich żołnierzy.

– Było 50 napaści na naszych żołnierzy w ostatnim czasie. I jedna z tych napaści, jak już powiedziałem na wstępie, zakończyła się niestety tragicznie śmiercią naszego żołnierza – powiedział prezydent Andrzej Duda.

– Pierwszą śmiercią polskiego żołnierza na służbie w obronie Rzeczypospolitej, wykonywaniu zadań tego typu dla Rzeczypospolitej, związanych z bezpieczeństwem od 2014 roku, odkąd zginął nasz żołnierz w Afganistanie, pełniąc służbę w ramach naszego kontyngentu – dodał Duda.

Prezydent podkreślił, że Polska powinna dołożyć starań, by doprowadzić do ukarania sprawców śmierci żołnierza. Ocenił, że było to podniesienie ręki przez obcych na Polskę.

Według obecnych przepisów, używanie broni przez żołnierzy jest niezwykle ryzykowne. Mowa jedynie o strzałach ostrzegawczych.

Niedawno ujawniona sprawa aresztowania wynikała z faktu, że żołnierze oddali strzały ostrzegawcze w ziemię. Rykoszet trafił w zaporę.

Żołnierze szybko zostali zatrzymani przez Żandarmerię Wojskową. Oskarżono ich o narażenie agresywnych nielegalnych imigrantów na utratę zdrowia lub życia.

Jak widać, III RP to państwo z kartonu sklejonego wiadomo-czym. I choć politycy składają deklaracje, to w praktyce przez lata nikt nie zmienia przepisów.

dj

radiozet.pl / tymzyjesz.pl

fot. YT / Prezydent RP Andrzej Duda

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *