Polandball

21-latek z Elbląga na Żuławach (woj. pomorskie) obudził się pewnego dnia i miał 2 miliony złotych długu. Jedyne czym zawinił, to fakt, że urodził się w Polsce.

21-letni mieszkaniec Elbląga przeżył prawdziwy szok, gdy wchodząc na konto zobaczył, że ma tam… 2 miliony złotych zadłużenia.

„Pierwsza myśl – sprawdzam sygnaturę egzekucyjną i dzwonię do urzędu skarbowego. Okazało się, że zadłużenie nie jest moje, a US, który zablokował te środki znajduje się w Żarach – 500 km od miejsca, w którym mieszkam i żyję” – opisuje swoją sprawę w mediach społecznościowych 21-latek.

Przestrzega przed… „byciem Polakiem”

Urząd Skarbowy potwierdził, że sygnatura sprawy dotyczy kogoś innego, a rzeczony 21-latek nawet nie istnieje w rejestrze.

Co z tego? Nic to nie zmieniało, dopóki świeżo zadłużony mieszkaniec Elbląga nie złoży oficjalnej prośby o dokument, który potwierdzi, że to nie on jest zadłużony.

Sytuacja stresowa, a w polskich urzędach wiadomo – nic od ręki i nikt niczemu nie jest winien.

Z urzędu 21-latek udał się na policję. Czy polskie służby ścigania mu pomogły? A gdzie tam! Również od „niebieskich” usłyszał, że nic zrobić się nie da.

Po kilkudziesięciu godzinach dług samoistnie zniknął z konta mężczyzny. Nikt mu nie powiedział, jak to się stało, ani nawet nie poinformował, że sprawa została rozwiązana.

Dlatego elblążanin ma pretensje. Po tak gigantycznej wpadce mógłby usłyszeć choćby „przepraszam”.

„Sprawdźcie swoje konta bankowe – może też macie miliony, o których nie wiecie – napisał na Fb. – Nie wiem, przed czym tutaj was przestrzec. Przed bankiem, urzędem czy po prostu byciem Polakiem, bo mogą pomylić Was z innym? Nie wiem czego mogę się spodziewać – że będę musiał płacić czyjeś długi, iść do więzienia za czyjś dług publiczny?”.

SJ

FB, Gazeta Wyborcza

Fot. Sad Polandball Mem

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *