Kobieta w stroju kąpielowym.Kobieta w stroju kąpielowym. (Fot. Pixabay)

Roznegliżowani turyści zaczynają coraz bardziej przeszkadzać. Popularna w sezonie włoska miejscowość Gallipoli wprowadza w związku z tym zakazy.

Leżąca nieopodal Lecce miejscowość Gallipoli latem jest jedną z najbardziej zatłoczonych miejscowości nad morzem we Włoszech. Szacuje się, że w ciągu sezonu przebywa tam nawet 100 tys. turystów jednocześnie.

Wiadomo, że przy tak dużej liczbie osób, w połączeniu z „wakacyjnym klimatem”, zachowania mogą być różne. W ostatnich latach coraz więcej osób skarżyło się na niewłaściwy strój turystów. Mówiąc wprost, część z nich po mieście chodziło ubranych tak, jak na plaży.

Burmistrz postanowił więc dekretem zakazać chodzenia w strojach kąpielowych, krótkich szortach (ogólnie: skąpych strojach) po ulicach miasta, a także wstęp w półnegliżu do lokali i urzędów publicznych.

Jednocześnie zakazano grania głośnej muzyki od północy. Ta będzie mogła być nadal grana w lokalach, pod warunkiem, że ogłosy nie będą wydawały się na zewnątrz i nie będą zakłócać spokoju mieszkańców.

Wprowadzone zmiany – jak tłumaczy burmistrz – mają na celu „przywrócenie porządku i dobrych manier” w Gallipoli. Czas pokaże, czy turystom to się spodoba. Jeśli nie, to zaczną wybierać inne miejscowości turystyczne, a zarabiający na przyjeżdżających mieszkańcy Gallipoli jeszcze zatęsknią za być może niezbyt kulturalnymi, ale zostawiającymi pieniądze klientami.

JW
Fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *