fot. ilustracyjne/fot. unsplash.com

30 września w Polsce obchodzony jest Dzień Chłopaka. Nie należy mylić go z dniem mężczyzny, który wypada w marcu. Dzień ten jest obchodzony od stosunkowo niedawna, bo od 1999 roku. Skąd w ogóle się wziął?

Skąd się wziął Dzień Chłopaka

10 marca w Polsce obchodzony jest od dawna dzień mężczyzn. Natomiast od stosunkowo niedawna pojawił się dzień chłopaka. Ten wypada już wkrótce, bo 30 września. Panowie będą więc mieli swoje święto w najbliższą sobotę.

Dzień chłopaka wziął się z dość dalekich stron. Zapoczątkowano go w Trinidad i Tobago – małym wyspiarskim kraju u wybrzeży Wenezueli. 19 listopada 1999 roku obchodzono tam dzień chłopaka. Akcję wsparło ONZ oraz grupa aktywistów z USA, Europy, Afryki, Azji i mieszkańców Karaibów. Dzień ten miał być symbolem równowagi płci.

W efekcie w Polsce mamy de facto dwa dni, gdy panowie obchodzą swoje święta. W praktyce jednak powszechnie świętuje się tylko marcowy dzień mężczyzn. Tymczasem dzień chłopaka traktowany jest po macoszemu.

Prezent na Dzień Chłopaka

Warto więc zrobić miłą niespodziankę czy to członkowi rodziny czy też np. właśnie chłopakowi i zadbać o niezapomniany prezent z tej okazji. Jaki? To już kwestia złożona.

Co ofiarować w prezencie najlepiej zapewne wie osoba, która chce zorganizować upominek. Chłopaki jak to ludzie – mają różne gusta.

Jeśli jednak naprawdę nie ma się pomysłu na prezent dla ważnej dla nas osoby, warto być ostrożnym. O ile wręczenie jakiegoś wręcz kobiecego prezentu mężczyźnie, którego dobrze się zna i z którym jest się blisko może być dobrym żartem, tak niekoniecznie odniesie to dobry skutek np. w sytuacji, gdy dziewczyna wręcza prezent swojemu chłopakowi, z którym jest od niedawna i jeszcze niezbyt dobrze się znają.

Wielofunkcyjny scyzoryk

W takich sytuacjach pomocą służą… stereotypy. Niemal każdy chłopak ucieszy się na profesjonalny, wielofunkcyjny scyzoryk dobrej jakości. Mężczyzna – zarówno starszy jak i młodszy – ma w swojej naturze praktyczne podejście.

Klikając TUTAJ przejdziecie do sklepu ze szwajcarskimi scyzorykami oraz wieloma akcesoriami do nich. I choć scyzoryki nie są może dziś często wybieranym artykułem, taki gadżet w formie prezentu niemal na pewno przypadnie do gustu każdemu!

Broń, broń i jeszcze raz broń

Innym stereotypowym prezentem dla chłopaka, który prawie na pewno mu się spodoba, jest broń. Oczywiście, nie najnowocześniejsza, ponieważ w przypadku Polski skończyłoby się to bardzo poważną sprawą sądową poprzedzoną zapewne spektakularnym aresztowaniem. W Polsce można natomiast legalnie i bez rejestracji zakupić i posiadać broń czarnoprochową rozdzielnego ładowania wyprodukowaną przed 1885 rokiem lub replikę takowej broni. Należy przy tym zaznaczyć, że choć nie jest to broń tak celna i skuteczna ani nie można z niej korzystać tak szybko, jak ze współczesnej, to jednak jest to już broń śmiercionośna.

Jeśli więc chłopak, którego chcesz obdarować nie ma jakichś epizodów depresyjnych z jednej, zaś psychopatycznych skłonności z drugiej, czarnoprochowiec będzie świetnym prezentem, który pobudzi najgłębsze męskie instynkty. Klikając TUTAJ przejdziesz do sklepu z działem broni czarnoprochowej.

Oczywiście, to jest już spory wydatek. Można jednak wciąż uderzyć w najbardziej podstawowe męskie instynkty oraz chłopięce pragnienia, sięgając po coś znacznie tańszego i zdecydowanie bezpieczniejszego – wiatrówki.

Wiatrówki, czyli broń pneumatyczna jest przez niektórych nazywana wręcz zabawkami. Nie jest to do końca prawda. Można bowiem zrobić nią krzywdę, niemniej aby zabić z wiatrówki kogokolwiek byłby to nie lada wyczyn.

W Polsce wiatrówki o mocy do 17J można zakupić, posiadać i używać nie tylko bez pozwolenia i rejestracji, ale też można bawić się z nimi poza strzelnicą. Z jednej strony można wykorzystać je do ćwiczenia celności i zabawy. Z drugiej, w przypadku replik prawdziwych broni, można ćwiczyć również utrzymywanie prawidłowej postawy strzeleckiej. To dodatkowy atut dla osób, które raz na dłuższy czas pojawiają się na strzelnicy, ale nie mogą lub nie chcą tego robić zbyt często z powodów finansowych. Wiatrówka jest w tym przypadku świetną alternatywą do wyćwiczenia w sobie utrzymywania prawidłowej postawy w przypadku strzelania czy to z pistoletu czy też z karabinu, co osobiście potwierdzają członkowie naszej redakcji. TUTAJ możecie przejść do sklepu z wyborem przeróżnych wiatrówek i akcesoriów do nich.

Warto przy tym zaznaczyć, że w zdecydowane większości wiatrówki są tańsze od czarnoprochowców. Jednak nie można powiedzieć, że nie zapewniają wielu wspaniałych i radosnych chwil!

dj

i.pl / tvn.pl / onet.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. unsplash.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

2 thoughts on “Za tydzień Dzień Chłopaka! Skąd się wziął? Jaki będzie dobry prezent na dzień chłopaka?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *