Uzbekistan Fot. TikTok

Jeśli ktoś myśli o tym, by wyjechać za granicę, na wakacje lub na stałe, i szuka miejsca, gdzie jego polskie zarobki będą coś warte, to istnieje takie państwo! Co ciekawe – jest to kierunek dość egzotyczny i niekoniecznie oczywisty.

Lubimy podróżować – wyjeżdżać za granicę, wylatywać, zwiedzać. Jednocześnie mamy pecha, bo nie dość, że żyjemy w czasach kryzysu gospodarczego, geopolitycznego i jak się tak przyjrzeć, to pewnie jeszcze jakiegoś, to w dodatku żyjemy w Polsce, czyli państwie średnio zamożnym. Jasne, mogło być gorzej, ale mogło być też lepiej.

Inflacja nas dobija, zaciskamy pasa, a radio i telewizja straszą nas Ruskimi, pandemiami i odradzającym się faszyzmem, jeśli jesteśmy z jednej bańki informacyjnej lub ukrainizacją, LGBT-ami i Unią, jeśli jesteśmy z tej drugiej.

No więc? Gdzie uciekać? Gdzie można by wyjechać, aby poczuć się jak panisko? Jest jeden taki kraj.

Chcesz poczuć się jak król lub królowa życia? Leć TAM

UZBEKISTAN – czujesz to? Urokliwe państwo położone w Azji odkrywa przed swoimi widzami TikTokerka @justyna_traveles. Internetowa influencerka pokazuje internautom, ile w Uzbekistanie można kupić za…1,70 złotych (słownie złoty siedemdziesiąt!).

– To najtańszy kraj, w jakim kiedykolwiek byłam – przekonuje kobieta.

Za 1,70 złotego można kupić np. pół litra benzyny. ALBO – bochenek chleba, 1 kg cukinii, papryki lub pomidorów, 2 pęczki pietruszki, szklankę herbaty w pociągu, dwie paczki chipsów, dwie butelki wody mineralnej lub bilety na komunikację miejską.

Tanioszka, a to nie wszystko. Bo wylot i powrót z Uzbekistanu, to też nie jest żaden majątek. Justyna zapłaciła za taką podróż 750 złotych.

Nic, tylko spakować plecak, na przykład taki duży survivalowy, i lecieć, by odkrywać ten piękny zakątek w Azji.

SJ

TikTok

Fot. TikTok

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *