Wegański burger o smaku ludzkiego mięsa Fot. YouTube / Eat_OumohWegański burger o smaku ludzkiego mięsa Fot. YouTube / Eat_Oumoh

Szwedzka firma spożywcza Oumph! stworzyła wegańskiego burgera o smaku… ludzkiego mięsa. Produkt zdobył prestiżową nagrodę.

Producent, tworząc tę edycję, chciał udowodnić, że jego produkty mogą imitować smak dosłownie każdego mięsa.

Wegański burger firmy Oumph! powstała na bazie soi, grzybów i białka pszenicznego, tłuszczów roślinnych i „tajemniczej mieszanki przypraw”.

– Żaden człowiek nie został ranny podczas opracowywania tego produktu. Ciekawi i odważni mają szansę spróbować pierwszego na świecie roślinnego burgera przypominającego smakiem ludzkie mięso – zapewnia rzecznik firmy.

Wegańska imitacja ludzkiego mięsa ma mieć „idealną teksturę, zapach i smak produktu”.

Poza samym pomysłem stworzenia takiego produktu, przerażająca jest także jego reklama, którą opublikowano w zeszłoroczne Halloween.

Występuje w niej rzeźnik, który w piwnicy przygotowuje burgera o smaku ludzkiego mięsa. Choć mężczyzna kroi i sieka rośliny, to cała atmosfera reklamy każe widzowi non stop myśleć o ludzkim mięsie.

Reklama jest tak mocna, że zdobyła Srebrnego Lwa na festiwalu w Cannes.

– Jestem niesamowicie dumny z tej nagrody i wspaniałej pracy zespołowej, która za nią stoi. Naszą misją jest zmiana sposobu, w jaki ludzie jedzą, a naszym obowiązkiem jest wykorzystanie kreatywności jako narzędzia do tej zmiany. Jako mała szwedzka marka musimy być odważni i gotowi do przekraczania pewnych granic, aby się przebić, i myślę, że ta kampania jest dobrym przykładem tego, że to robimy. Musimy przekonać miłośników mięsa i wegetarian, że nasze produkty roślinne mogą w rzeczywistości odtworzyć smak każdego mięsa – powiedział Henrik Kerman, manager Oumph!.

SJ

Mirror.co.uk

Fot. YouTube / Eat_Oumph

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *