Galeria handlowa.Galeria handlowa. Fot. Igor Karimov/Unsplash

Posłowie głosowali dziś nad zmianami ustawy dotyczącej handlu w niedzielę 24 grudnia. W tym miesiącu będą dwie niedziele handlowe, ale zmieniono ich terminy. Teraz zaakceptować to musi jeszcze Senat.

W ubiegły czwartek posłowie Polski 2050 złożyli projekt o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni.

– Trzecie czytanie w Sejmie dotyczące projektu ustawy rozpoczęło się od dodatkowego sprawozdania, które wygłosił Adam Michał Gomoła – podało RMF FM.

Na początku Gomoła stwierdził, że jest „mała frekwencja po prawej stronie sali”. Wspomniał też o poprawce do projektu przyjętej we wtorek na posiedzeniu Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Wojciech Michał Zubowski z PiS pytał, czy „strona społeczna” nie wypowiedziała się przeciwko jakiejkolwiek formie pracy w niedzielę.

W głosowaniu wzięło udział 441 posłów. Zmianę ustawy poparło 429 z nich. Nikt nie był przeciw, a 12 tylko wstrzymało się od głosu.

Teraz zmiana musi zostać zaakceptowana przez Senat. Jeśli ten ją przyjmie, w grudniu zmienią się terminy, gdy sklepy będą mogły być otwarte.

Poprawka zakłada, że niedziele handlowe wypadną w tym roku 10 i 17 grudnia. Będą więc aż dwie. Wówczas sklepy będą mogły funkcjonować w pełnym wymiarze godzin.

Z kolei w Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia będzie obowiązywał zakaz handlu.

dj

rmf24.pl

Fot. Igor Karimov/Unsplash

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *