fot. YT/Wilk Miejski

Wojciech Olszański zwany „Jaszczurem” i jego partner Marcin Osadowski zwany „Ludwiczkiem” pokazali swoje mieszkanie po nalocie policji. To, co przykuło uwagę wszystkich widzów to fakt, że w mieszkaniu znajduje się żywy kucyk.

Jaszczur i Ludwiczek poinformowali, że policja weszła do mieszkań Kamratów. Prokuratura Rejonowa w Szczecinie ma prowadzić śledztwo pod kątem ataku na konstytucyjny organ Rzeczpospolitej Polskiej i nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych i rasowych a także propagowania faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa.

„Gazeta Wyborcza” przekazała, że policja weszła m.in. do wynajmowanego przez Osadowskiego mieszkania. Według gazety, mieszka razem z Olszańskim.

GW przytacza teorie skazanego wyrokiem sądu Rafała Gawła, szefa niesławnego Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Według niego, w mieszkaniu miały znajdować się podejrzane przedmioty.

Sami Kamraci opublikowali w mediach społecznościowych nagranie po przeszukaniu mieszkania. Pokazują, jaki bałagan pozostawili po sobie policjanci.

„Jaszczur” i „Ludwiczek” oprowadzają widzów po mieszkaniu. Przyznają, że policja znalazła u nich broń palną, którą posiadali legalnie.

Jednak hitem nagrania jest… kuc. Z nagrania wynika, że wabi się „Kamracik”. „Ludwiczek” podczas filmowania kuca śpiewa piosenkę pod melodię z „Benny’ego Hilla” pytając, czy przesłuchali lub przeszukali „Kamracika”.

„Wyborcza” przypomina, że „Wojciech Olszański w chwili obecnej ma zasądzone trzy prawomocne wyroki, na mocy których powinien m.in. wykonywać prace społeczne”.

– Nie wiadomo, czy wykonuje te orzeczenia i w jakim zakresie. W kwietniu 2023 r. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy za stosowanie gróźb karalnych i wpływania za pomocą groźby bezprawnej na konstytucyjny organ państwa polskiego skazał „Jaszczura” na rok i osiem miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz karę grzywny. Ten wyrok nie jest jeszcze prawomocny, odwołanie przedstawiciela Olszańskiego w tej sprawie ma rozpatrzyć Sąd Apelacyjny w Gdańsku – wskazuje redakcja.

– Natomiast na karę sześciu miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, grzywnę i częściowy zwrot kosztów postępowania Sąd Okręgowy w Bydgoszczy skazał Marcina Osadowskiego ps.”Ludwiczek” za to, że publicznie kierował groźby karalne, obelgi oraz wygrażał kijem i przedmiotem przypominającym broń pod adresem posłów na Sejm RP. Kara ta jednak została po trzech miesiącach zawieszona – zaznaczono.

dj

nczas.com / youtube.com / tymzyjesz.pl

fot. YT/Wilk Miejski

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *