Pixabay

Wiele osób przygotowuje na Boże Narodzenie dużo jedzenia. Nie wszystko znika jednak ze świątecznego stołu. Czy można zamrozić niektóre potrawy?

Wielu Polaków ma tendencję do marnowania żywności. Banki Żywności podają, iż w ramach Programu Racjonalizacji i Ograniczenia Marnotrawstwa Żywności (PROM) w 2022 r. zebrały dane, które pokazują, że każdego roku wyrzucane jest około 4,8 mln ton żywności.

Najbardziej widoczne jest to podczas Świąt Bożego Narodzenia. W okresie tym w wielu domach przygotowuje się ogromne ilości jedzenia, których Polacy nie są w stanie skonsumować.

Doskonałym sposobem na przechowywanie przygotowanych wcześniej potraw jest mrożenie. Dzięki niemu można je zjeść znacznie później.

Co ważne, mrożeniu można poddać w zasadzie wszystkie potrawy, jakie zostały przygotowane na ciepło i można je odgrzać. To przede wszystkim pierogi, kapusta z grzybami, bigos, czy też gołąbki.

Niestety nie wszystkie potrawy można mrozić. Nie jest to możliwe w przypadku tych dań, które zawierają w składzie nabiał, a także tych, które mogą stracić swoją pierwotną konsystencję lub smak.

Czego konkretnie nie można więc mrozić? Przede wszystkim ziemniaków, makaronu, gotowanego ryżu i jajek.

Innym sposobem niemarnowania żywności jest skorzystanie z tzw. jadłodzielni. To specjalna lodówka, do której można włożyć jedzenie dla osób potrzebujących.

Tego typu obiekty można znaleźć przy urzędach lub ośrodkach pomocy społecznej. Ich dokładną lokalizację można znaleźć w Internecie.

Marnowanie żywności nie jest niczym dobrym. Jedzenie to bowiem może bardzo przydać się potrzebującym.

PS

tymzyjesz.pl

Foto ilustracyjne: Pixabay.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *