Ślub z krokodylem Źródło: YouTubeŚlub z krokodylem Źródło: YouTube

Burmistrz miasta San Pedro Huamelula w stanie Oaxaca w południowym Meksyku wziął ślub z krokodylem, a w zasadzie to z samicą kajmana. W dodatku to już kolejne małżeństwo samorządowca z gadem.

– Akceptuję tę odpowiedzialność, ponieważ się kochamy. To ważne, bo nie możesz wziąć ślubu, jeśli nie kochasz twojej wybranki. Zgadzam się na ślub z małą księżniczką – mówił Víctor Hugo Sosa, burmistrz miasta San Pedro Huamelula w stanie Oaxaca w południowym Meksyku, biorąc ślub z krokodylem.

To nie pierwszy raz, gdy samorządowiec staje na ślubnym kobiercu z gadem. Krokodyl, którego Sosa wziął za żonę, ma na imię Alicia Adriana.

Ślub z krokodylem. Burmistrz poślubił samicę kajmana

O co chodzi? Czy samorządowiec korzysta z władzy i realizuje jakiś swój pokręcony fetysz? Nic z tych rzeczy. Samica krokodyla zaraz po ceremonii została wypuszczona do stawu i nie dzieje jej się krzywda.

Dlaczego więc burmistrz tego meksykańskiego miasteczka staje na ślubnym kobiercu z gadem?

Otóż Oaxaca to stan w Meksyku, który jest w dużym stopniu zamieszkały przez ludy autochtoniczne, które kultywują swoje tradycje nieprzerwanie od setek lat.

Akurat ten zwyczaj ma 230 lat i wedle lokalnych wierzeń ma zapewnić rybakom obfite połowy. Jest to tradycja, która znana jest w wielu regionach południowego Meksyku.

Panem młodym zawsze jest zarządca danego miasta, a panną młodą – krokodyl. Samicę kajmana porządnie przygotowuje się do ślubu.

Gad najpierw jest chrzczony, a później ubierany w białą suknię ślubną. Pysk krokodyla na moment ceremonii zakleja się białą taśmą, by burmistrz mógł bez obaw pocałować pannę młodą.

Przed ceremonią samica krokodyla odwiedza domy mieszkańców. Również wtedy ma na sobie odświętny strój – zieloną suknię i wianek.

Po wszystkim burmistrz tańczy z krokodylem do tradycyjnej muzyki meksykańskiej, a następnie wypuszcza zwierzę do specjalnie przygotowanego dla niego stawu.

SJ

Fot. YouTube

TymZyjesz

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *