fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Portal o2.pl ujawnił aferę w Auchan. Szparagi 250 g w promocyjnej cenie okazały się ważyć jedynie 230 g. Teraz sieć się tłumaczy.

W Auchan sprzedawali mniej, niż deklarowali

– Powoli przyzwyczajamy się do zjawiska downsizingu, jednocześnie stając się wyczuleni na tego typu praktyki. Tabliczki czekolady nie mają już 100g a 90g lub wręcz 80g, mąka czasami nie ma już kilograma a 900g, natomiast masło z 200g „zeszczuplało” do 170g. Jednak nie tego byśmy się spodziewali w przypadku produktów, które mają zadeklarowaną wagę, a ta…różni się od rzeczywistej – podaje portal o2.pl.

Zwrócono uwagę na zielone szparagi w Auchan na promocji. Za opakowanie 250 g należało zapłacić jedynie 7,99 zł. Cena wydawała się atrakcyjna.

– Skusiliśmy się na jeden pęczek, jednak po wzięciu go do rąk ciężko było nie oprzeć się wrażeniu, że jest on zaskakująco lekki. Sprawdzamy więc gramaturę na jednej z kilku wag w dziale warzywnym. Ta zaś pokazała 230g – napisano.

To nie przypadek

Następnie sprawdzono więc kolejne wiązki. Miały one 226 g i 224g. Jak podkreśla portal, żadna z 10 testowanych paczek nie miała 250 g.

Redakcja wysłała zapytanie do rzecznik Auchan w tej sprawie. Ponadto sprawdzono później sklepy innych sieci i tam waga pokazywała więcej, niż deklarowano. Klienci więc nie byli pokrzywdzeni, zaś sytuacja z sieci Auchan nie jest normą.

W mailu do redakcji o2.pl rzecznik sieci Auchan przekonywała, że produkty są weryfikowane i to właśnie przez taką weryfikację trafiły na promocję.

– Właśnie w efekcie takiej weryfikacji podjęta została decyzja o obniżeniu ceny szparagów w opisanym przypadku, w związku z zaobserwowaną utratą wilgotności produktu, do której mogło dojść już po jego zapakowaniu przez producenta, kiedy deklarowana jest waga jednostkowa – napisała rzecznik Auchan.

Warto podkreślić, że podobną sytuację namierzyli już w kwietniu użytkownicy urządzenia Thermomix. Wówczas jednak sprawa dotyczyła sieci Biedronka.

Więcej na temat tej afery można przeczytać TUTAJ.

dj

o2.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *