Pomnik serka homogenizowanego w Radomiu.

O Radomiu jest ostatnio głośno z powodu startu nowego-starego lotniska. Miasto położone na południe od Warszawy często jest na ustach wielu Polaków – z przeróżnych powodów. Jednym z nich jest… pomnik serka homogenizowanego!

Czy wiesz, że w Radomiu znajduje się pomnik serka homogenizowanego? Tak, tak, dobrze czytasz. Nie jest to żart . To prawdziwa rzeźba z brązu, która upamiętnia jeden z najpopularniejszych produktów mleczarskich w Polsce.

Pomnik serka homogenizowanego z krówką stanął w listopadzie 2018 roku przy ulicy Żeromskiego 42, w ramach projektu „Piękniejsze Śródmieście – symbole naszego miasta w formie małej architektury”. Jest to jedna z 14 rzeźb, które mają symbolizować Radom i jego historię.

Serek produkowany jest przez Zakład Produkcji Mleczarskiej Rolmlecz od 50 lat i jest znany na całym rynku polskim. Autorem statuetki jest rzeźbiarz z Kielc, Sławomir Micek.

Możesz się zastanawiać, co takiego wyjątkowego jest w tym serku, że zasłużył na własny pomnik. Cóż, może nie jest to najbardziej wyszukany przysmak, ale ma swoich wiernych fanów i nostalgików. Serek homogenizowany o smaku waniliowym był niezwykle popularny w latach 90. i dziś nadal ma wielu zwolenników., Można jeść na kanapkach, ciasteczkach lub po prostu łyżeczką. To po prostu pyszny deser, który kojarzy się z dzieciństwem i beztroskimi czasami.

Pomnik serka homogenizowanego w Radomiu jest więc hołdem dla tego skromnego, ale smacznego produktu, który ma swoje miejsce w polskiej kulturze i kuchni.

Radom nie jest jednak jedynym miastem z nietypowym pomnikiem w czy rzeźbą w Polsce. W Szczecinie np. znajduje się pomnik paprykarza szczecińskiego, w Poznaniu pomnik pyty, a w Łężeczkach pomnik grzyba.

JW
Fot. FB/Warszawski Rowerzysta

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *