Kobiety Źródło: Pixabay

Czy „sneating” to efekt rosnących cen i inflacji, czy po prostu przykład przebiegłości niektórych kobiet? Trudno powiedzieć, ale jest to coraz częstszy proceder.

Kto powinien płacić za kolację na pierwszej randce? Zwyczajowo utarło się, że robi to mężczyzna lub każdy płaci za siebie. Bywa również tak, że płaci ten, kto zaprasza. Ostatecznie jednak na tym pierwszym spotkaniu najczęściej płaci mężczyzna i coraz więcej kobiet to wykorzystuje.

Mężczyzno, uważaj na sneating!

W XXI wieku ogromną część randek umawia się przez aplikacje randkowe takie jak Tinder. Dzięki tego typu serwisom można wybrać sobie, z kim chcemy się spotkać i, kto wie, może wyjdzie z tego miłość.

Wielu mężczyzn korzysta z tego typu aplikacji właśnie po to, by znaleźć miłość lub przynajmniej przelotny romans.

Okazuje się jednak, że bardzo często padają ofiarami sneatingu. Czym jest sneating? To anglojęzyczne słowo oznacza, że kobieta umawia się w tygodniu lub miesiącu z kilkoma mężczyznami po to, by wykorzystać fakt, że na pierwszej randce to najpewniej oni będą płacić.

Para zazwyczaj wychodzi wówczas do jakiejś restauracji, gdzie chcący zaimponować kobiecie mężczyzna, zachęca ją, by wybrała sobie to, na co ma ochotę.

Ta oczywiście robi to, najada się, a potem nagle okazuje się, że „coś jej wypadło” i musi wracać do domu. Następnie kobieta zrywa kontakt i szuka kolejnej „ofiary”.

Brzmi nieprawdopodobnie, ale wiele dziewczyn z dużych miast, szczególnie studentek, znalazło sobie taki sposób, by oszczędzić na jedzeniu.

Po co bowiem gotować i robić zakupy, jeśli kilka razy w miesiącu lub nawet tygodniu można za darmo jeść w dobrej restauracji?

Kobiety uprawiające sneating często wybierają na swoje „ofiary” mężczyzn, po których widać, że będą próbowali im zaimponować. Mogą być to na przykład panowie, którzy są mniej urodziwi (byle nie byli biedni).

Jednorazowo taki mężczyzna złapany na sneating może wydać nawet kilkaset złotych.

Panowie – może więc warto ustalić na początku znajomości, że chętnie zapłacicie za kolację, ale na drugiej randce. Na pierwszej natomiast pójdźcie może na długi romantyczny spacer.

SJ

NaTemat.pl

Fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *