fot. ilustracyjne / fot. knowyourmeme.com

Zapadł wyrok skazujący wobec mężczyzny, który puścił bąka przy policjantach. Ci zaklasyfikowali to jako nieobyczajny wybryk. Decyzja sądu oznacza, że osobę puszczającą gazy przy policjantach można wsadzić do aresztu, a nawet skazać ją na ograniczenie wolności.

Choć nie każdy się przyzna, to każdy puszcza gazy. Dotyczy to również kobiet. Jak się okazuje, za ulżenie sobie w obecności jaśniepana policjanta czy policjantki można zostać skazanym nawet na ograniczenie wolności.

Tak wynika z decyzji sądu we Wrocławiu. Mężczyzna został skazany za „nieobyczajny wybryk” z kodeksu wykroczeń.

Do zdarzenia, za które skazano mężczyznę, doszło w kwietniu w czasie lockdownu. Funkcjonariusze zatrzymali Aleksandra B., który – ich zdaniem – spacerował bez wyraźnej potrzeby.

Przypominamy, że choć prawo nie zakazywało spacerów, to rząd PiS wprowadzał niezgodne z ustawami i konstytucją obostrzenia. Policjanci chętnie próbowali egzekwować ich wykonywanie.

W trakcie legitymowania pan Aleksander B. puścił bąka. Policjanci uznali to za „nieobyczajny wybryk” z kodeksu wykroczeń i skierowali sprawę do sądu.

Teraz zapadł wyrok w tej sprawie. Okazuje się, że sąd stanął po stronie jaśniepanów policjantów i skazał B. na 20 godzin prac społecznych. Wyrok nie jest prawomocny.

Absurdalny wyrok sądu oznacza, że trzeba bardzo pilnować się, gdzie puszcza się gazy. Nieobyczajny wybryk bowiem może zostać ukarany nie tylko pracami społecznymi, ale również grzywną, aresztem lub ograniczeniem wolności!

Uważacie, że kara wobec Aleksandra B. jest właściwa?

dj

onet.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne / fot. knowyourmeme.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *