Skrzydło samolotu.Skrzydło samolotu - zdj. ilustracyjne. / Fot. frame harirak/Unsplash

Linie lotnicze Southwest wychodzą na przeciw oczekiwaniom społeczności osób „plus size” i gwarantują im darmowe dodatkowe miejsce w samolocie.

W ostatnim czasie sporo było internetowych afer dotyczących osób otyłych w liniach lotniczych. Bardzo głośna była na przykład sprawa TikTokerki Big Curvy Olivii, która po tym, jak okazało się, że nie jest w stanie przejść przez korytarz w samolocie, bo się nie mieści, zaczęła domagać się… poszerzenia samolotów.

Trochę mniej radykalne postulaty ma np. influencerka plus size Kimmy, która mówi m.in. o dodatkowym miejscu w samolocie tak, by mogła się zmieścić, lecąc gdzieś.

Na przeciw oczekiwaniom osób puszystych wyszły linie Southwest, które postanowił spełnić ten postulat. Otyli korzystający z usług tego przewoźnika dostaną jedno miejsce gratis.

Nie wszystkim się to podoba. Przeciwnicy takich zmian mówią o tym, że miejsca w samolotach są coraz droższe, a za miejsca obok siebie w niektórych liniach lotniczych trzeba płacić dodatkowo.

Czy nowa polityki Southwest opłaci się firmie? Na pewno na loty tymi samolotami zdecyduje się więcej osób o większych rozmiarach.

SJ

Antyradio

Fot. frame

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *