Karolina Shiino - miss japonii Fot. YouTube, Instagram, collage

Zdobycie japońskiego obywatelstwa jest bardzo trudne, a Cesarstwo jest krajem wyjątkowo jednolitym etnicznie. Dlatego zwycięstwo Ukrainki w wyborach Miss Japonii było ogromnym zaskoczeniem.

Najpiękniejszą Japonką została Karolina Shiino urodzona w 1998 roku. Jeśli komuś się wydaje, że imię nowej miss brzmi mało japońsko, to ma rację.

Shiino przyszła bowiem na świat w ukraińskim Tarnopolu i dopiero w wieku 5 lat wyemigrowała do Japonii z mamą Swietłaną, która wyszła za Japończyka.

W 2022 roku do Karoliny i Swietłany w Kraju Kwitnącej Wiśni dołączyła babcia, która uciekła z Ukrainy przed wojną.

Wychodząc za Japończyka Swietłana zapewniła Karolinie obywatelstwo i – czego się oczywiście nie mogła spodziewać – otworzyła drogę do zostania Miss Japonii.

Mająca ukraińskie korzenie dziewczyna czuje się Japonką, bo całe życie spędziła w Cesarstwie. Shiino świetnie mówi i pisze po japońsku, a swój egzotyczny wygląd wykorzystuje w pracy modelki.

Słowiańska uroda Karoliny tak spodobała się Japończykom, że wybrali ją na nową Miss Japonii.

Oczywiście – nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni. W sieci zdarzają się głosy hejterów, którzy twierdzą, że Shiino nie jest prawdziwą Japonką.

Jest jednak też dużo głosów osób, które cieszą się z tego, że Japonia staje się bardziej otwartym państwem.

SJ

o2.pl

Fot. Instagram, YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *