Foto ilustracyjne: Pixabay

Wbrew temu, co uważa wiele osób, koty to naprawdę bardzo inteligentne zwierzęta. Potrafią one dobrze rozpoznawać ludzkie emocje i trafnie wybrać swojego opiekuna. Jak to właściwie robią?

Niektórzy rozpoczynają swoją relację z kotem w sposób absolutnie przypadkowy. Zwierzak po prostu zaczyna odwiedzać ich na podwórku, a następnie zbliża się coraz bardziej do domu i się do niego wprowadza.

Jak to się jednak dzieje, że kot wybiera właśnie tę, a nie inną osobę? Jakie względy o tym decydują?

Okazuje się, że zwierzęta te doskonale wiedzą, co robią. Każdy kot ma bowiem niezwykle rozwiniętą intuicję, która pomaga mu podejmować trafne decyzje.

Co więcej, kot wybierając swojego opiekuna, bierze pod uwagę zbieżność typów osobowości. Brzmi dziwnie? Może i tak, ale to prawda!

Przede wszystkim kot preferuje osoby o spokojnym usposobieniu. Dlaczego? Otóż taki opiekun będzie mniej ingerował w jego niezależność.

Ponadto kot jest zwierzęciem bardzo spostrzegawczym. Szybko rozpoznaje nie tylko to, co się zmieniło w danym pomieszczeniu pod jego nieobecność, ale i zwraca uwagę na wiele szczegółów w wyborze opiekuna. Istotne są dla niego takie czynniki jak np. zapach, czy sposób poruszania.

Niektórzy zwracają uwagę na to, że koty wybierają osoby o podobnej energii. Z tego względu wiążą się one często z ludźmi o wysoko rozwiniętej duchowości.

Bez względu na to skąd pochodzi Twój kot, warto przyjrzeć się bliżej jego zachowaniu. Może odkryjesz w nim coś zaskakującego.

Poza tym zastanów się, dlaczego Twój zwierzak wybrał właśnie Ciebie. Może jesteście do siebie bardzo podobni.

PS

interia.pl / tymzyjesz.pl

Foto ilustracyjne: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *