Pixabay

Kuna to zwierzę leśne, które coraz chętniej odwiedza podwórka w poszukiwaniu pożywienia. Ten niewielki ssak może jednak wyrządzić poważne szkody. W jaki sposób można sobie z nim poradzić?

Kuna to ssak z rodziny łasicowatych. W poszukiwaniu pożywienia zbliża się często do zabudowań, a niekiedy nawet urządza sobie kryjówkę na strychu lub poddaszu. Czasami zwierzęta te chowają się pod maskami samochodów, co może być szczególnie groźne.

Należy wiedzieć, że kuna jest szkodnikiem i potrafi np. przegryźć instalację cieplną znajdującą się na poddaszu. Tego typu szkody mogą być bardzo kosztowne w naprawie. Może ona również przegryźć przewody hamulcowe w samochodzie, co stanowi poważne zagrożenie.

Jak zatem można rozpoznać, że na strychu zadomowił się ten leśny ssak? Przede wszystkim obecność kuny można usłyszeć – to zwierzę tupie w charakterystyczny sposób. Ponadto pozostawia po sobie nieprzyjemny zapach.

W jaki sposób można więc pozbyć się problemu z kunami? Rozwiązaniem nie są pułapki, ponieważ schwytane w nie zwierzęta cierpią. Lepiej więc zdecydować się na inne metody.

Kuna to zwierzę, które jest nie tylko bardzo sprytne, ale też wrażliwe na zapachy. Warto więc wykorzystać ten fakt.

Umieszczenie na strychu kilku suszonych papryczek powinno rozwiązać problem. Zapach ten jest bowiem nieprzyjemny dla tych nieproszonych gości.

Trzeba jednak pamiętać o tym, aby regularnie wymieniać papryczki. Po pewnym czasie intensywność ich zapachu maleje.

Innym sposobem jest wykorzystanie cynamonu, mięty pieprzowej lub cytryny. Mają one również silną woń, której nie lubią kuny.

Kolejną rzeczą, którą można wykorzystać, jest sierść psa lub kota. Umieszczona w woreczku również wydziela zapach będący ostrzeżeniem dla kun przed ewentualnym atakiem.

PS

o2.pl / tymzyjesz.pl

Foto ilustracyjne: Pixabay

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *