fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Kto nie docenia krów ten popełnia duży błąd! We wsi Olkowo w województwie warmińsko-mazurskim krowa odkopała zdolny do eksplozji ładunek z II wojny światowej! Dzięki niej saperzy zabezpieczyli znalezisko i uczulają mieszkańców, by byli ostrożni.

Dyżurny policjant musiał mieć nietypowy wyraz twarzy, gdy otrzymał informację o pocisku najpewniej z II wojny światowej odkopanym przez krowę. Zgłoszenie przesłał rolnik z Olkowa w pow. elbląskim.

Na miejsce wysłano wyspecjalizowane służby i saperów. Na miejscu okazało się, że zgłoszenie było śmiertelnie poważne.

– Na jednym z pastwisk krowa wygrzebała racicą pocisk artyleryjski o kalibrze 120 mm. To bardzo duży pocisk, niebezpieczny – powiedział oficer prasowy elbląskiej policji Jakub Sawicki.

Jak dodał Sawicki, na łące, gdzie krowy się pasły, znajdował się wał ziemny. Jedna z krów przebiegła przez niego. Wówczas spod racicy wyłonił się pocisk. Był zagrzebany na szczycie wału ziemnego.

Policja zabezpieczyła pocisk i teren do czasu przyjazdu saperów. Gdy ci przybyli, zabrali pocisk i przeszukali łąkę wykrywaczem metali.

– Żadnych więcej niebezpiecznych znalezisk na tej łące nie było – powiedział Jakub Sawicki.

PAP, która informowała o sprawie podkreśla, że w województwie warmińsko-mazurskim niewybuchy z II wojny światowej są stosunkowo często znajdowane. Policja ostrzega, by nie próbować wyciągać ich samodzielnie.

Należy wówczas poinformować służby na numerze alarmowym.

A krowa? Krowie należy się niewątpliwie medal za pomoc i likwidację potencjalnego śmiertelnego zagrożenia.

dj

gazeta.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *