fot. ilustracyjne/fot. unsplash.com

Na Dolnym Śląsku z Kościoła katolickiego odeszły setki tysięcy osób na przestrzeni ostatnich 10 lat. Tak wynika z Narodowego Spisu Powszechnego sprzed dwóch lat. Źle dla biskupów wyglądają też statystyki ogólnopolskie.

Dane Narodowego Spisu Powszechnego, który miał miejsce w 2021 roku są bardzo nieprzychylne dla Kościoła na Dolnym Śląsku. W 10 lat liczba wiernych zmniejszyła się aż o ponad 20 proc.!

Portal wroclaw.pl podaje, że łącznie na Dolnym Śląsku żyje 2,9 mln osób. Na temat swojego wyznania odpowiedzi udzieliło 77 proc. uczestników Narodowego Spisu Powszechnego.

2 mln mieszkańców Dolnego Śląska zadeklarowało, że przynależy do jakiegoś wyznania. To 66 proc..

Z kolei prawie 300 tys. osób zadeklarowało brak przynależności do jakiegokolwiek wyznania. To aż 10 proc. ogółu.

Spis wskazuje, że znacząco ubyło rzymskich katolików na Dolnym Śląsku. Liczba spadła o ponad pół miliona, czyli 23 proc..

Wzrosła natomiast liczba chrześcijan prawosławnych. Tych w 10 lat przybyło ponad 2 tys..

Zmniejszyła się też liczba świadków Jehowy. Ubyło ich z tego województwa 3 tys..

W skali kraju osób deklarujących wiarę katolicką również ubyło. W 2021 roku przynależało do niego ponad 27 mln osób. 10 lat wcześniej było to ponad 33 mln. Ubyło więc 6 mln katolików w Polsce.

Najmniej katolików jest w woj. zachodniopomorskim. Przynależność do Kościoła zadeklarowało 64,51 proc. mieszkańców (niecały 1,07 mln). Najwięcej zaś żyje ich w województwach podkarpackim, świętokrzyskim i lubelskim – odpowiednio 96,23, 95,27 i 94,60 proc..

dj

o2.pl

fot. ilustracyjne/fot. unsplash.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

2 thoughts on “Kościół katolicki zniknie z Polski? MILIONY Polaków odeszło w ciągu dekady!”
  1. Bardzo dobrze. Im mniej odklejonych oszołomów wierzących w nadjordańskie gusła, tym lepiej. Chrześcijaństwo to Judaizm dla gojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *