Szok Źródło: Pixabay

Pluszowa gęś o imieniu „Pipa” stała się symbolem wakacji 2023. Zobaczyć ją można na niemal każdym stoisku. Po turystycznych centrach miast chodzą z nią dorośli i dzieci. O co chodzi?

Nie jest to jakaś szpanerska zabawka z mnóstwem funkcji, tylko zwykła pluszowa gęś. Mimo to Pipa podbiła serca najmłodszych, choć kupują ją także dorośli.

Pipa zadebiutowała na TikToku

Gęś Pipa po raz pierwszy pojawiła się na TikToku. Nie była to jednak pluszowa maskotka, tylko prawdziwa gęś, której przygody do mediów społecznościowych wrzucił jeden z użytkowników.

Filmik stał się ogromnym hitem, a producenci zabawek i pamiątek postanowili to wykorzystać.

Pipa na każdym mieście i na każdym straganie

Popularność gęsi Pipy pokazuje, jaki wpływ na umysły młodych mają social media. Gdyby nie filmik na TikToku, to dzieci na pewno nie zainteresowałyby się zwykłą pluszową gęsią.

Teraz jednak, gdy tylko dziecko zobaczy pluszaka na straganie, nie odpuści rodzicom, dopóki go nie dostanie.

Przechodząc się ulicami Wrocławia, Gdańska, Sopotu, czy po Krupówkach, zobaczymy dziesiątki dzieci, które niosą podobizny Pipy.

Zresztą trendom poddają się nie tylko dzieci. Pipa wystaje z torebek wielu dwudziesto-, a nawet trzydziestoparolatek, a młodzi mężczyźni przypinają ją sobie do ubrań.

Trudno było przewidzieć, że w 2023 roku symbolem wakacji może stać się… wypchana gęś.

SJ

TymŻyjesz

Fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *