fot. ilustracyjne / fot. pixabay

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całej Polski. Obowiązują od godz. 14. Wszędzie mogą pojawić się burze i ulewne deszcze, zaś miejscami może spaść grad.

Dziś w całej Polsce jest ciepło. Termometry pokazują wszędzie ponad 20 stopni Celsjusza. Na Podkarpaciu i w Małopolsce temperatura sięga 27 stopni.

Osoby podatne na warunki atmosferyczne mogą jednak odczuwać gorsze samopoczucie. Co również ważne, sytuacja pogodowa lada moment może się znacząco zmienić.

W każdej chwili może pojawić się mocne zachmurzenie. Od godziny 14 w całej Polsce obowiązywać będzie ostrzeżenie IMGW I stopnia.

– Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad – poinformowało IMGW na X.

Silne burze wystąpią przede wszystkim na południu i południowym zachodzie kraju. W pozostałych częściach Polski będą raczej słabsze.

Niebezpieczny będzie również wiatr. Na północy w porywach może osiągnąć prędkość do 90 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia burzy w każdym powiecie w kraju wynosi 85 proc. według IMGW.

dj

meteo.imgw.pl

fot. ilustracyjne / fot. pixabay

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *