fot. Fb/Dzisiaj w Gliwicach

Nagranie pokazujące, jak panowie odśnieżają dach w Gliwicach stał się hitem Internetu. I choć oczywiście wideo robi wrażenie, NIE zalecamy postępowania przedstawionego w nagraniu.

Jednym z obowiązków, które pojawiają się zimą, jest odśnieżanie. Dotyczy to nie tylko chodników i ulic, ale również dachów.

Nieodśnieżony dach może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Najlepiej znanym przypadkiem jest katastrofa Hali w Katowicach z 2006 roku. Choć rozpatrywano kilka wątków, to właśnie nadmiar śniegu na dachu był jedną z przyczyn.

W związku z tym odśnieżać dachy trzeba. Dzisiaj robi się to przy wielorakich zabezpieczeniach, dzięki którym minimalizuje się ryzyko spadnięcia w wyniku czy to nieuwagi czy po prostu poślizgnięcia się.

Jednak panowie w Gliwicach najwyraźniej takich rzeczy nie potrzebują. W sieci furorę robi nagranie z facebookowego profilu Dzisiaj w Gliwicach.

Na nagraniu widzimy, jak panowie odśnieżają powierzchnię za pomocą łopat. Po oddaleniu ujęcia okazuje się, że to dach.

Osoby odśnieżające nie mają żadnych widocznych na filmie zabezpieczeń. Dlaczego? Wszyscy, włącznie z autorami filmu, zadają sobie to pytanie.

– No nieźle panowie, pozostaje życzyć żeby się żaden nie poślizgnął – napisano w opisie filmu.

Gigaczady z Gliwic oczywiście zyskali wielką sławę, choć nikt nie wie, kim oni tak naprawdę są. Natomiast my zachęcamy, by wszelkie prace na wysokościach wykonywać z odpowiednim zabezpieczeniem. W końcu strzeżonego Pan Bóg strzeże…

dj

o2.pl / facebook.com / TymZyjesz.pl

fot. Fb/Dzisiaj w Gliwicach

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *