fot. ilustracyjne/ fot. imgflip.com

Doniesienia o gangach nastolatków a nawet dzieci, które mają terroryzować okolice galerii Posnania w Poznaniu wzbudziły wielkie emocje. Okazuje się, że silni kibice Lecha Poznań chętnie oczyszczą okolicę z niebezpiecznego elementu.

Według Krajowej Mapy Zagrożeń i Bezpieczeństwa, Poznań jest najniebezpieczniejszym miastem w Polsce. Szczególne stężenie przestępstw i rozbojów rodem z lat 90-tych ma występować w rejonie galerii Posnania.

O sprawie rozpisywały się media w całej Polsce, powołując się na relacje z Internetu. Nastolatkowie i dzieci – średnia wieku około 15 lat – mają nawet w kilkadziesiąt osób napadać na ludzi w pobliżu wejścia do centrum handlowego.

– Nasza redakcja podsumowała zebrane opowieści,  i stwierdza, że incydenty te nie są odosobnione, lecz część większego, niepokojącego wzorca zachowań – napisano na portalu „Codziennego Poznania”.

– Relacje mieszkańców Poznania przedstawiają obraz grup nieletnich, które okradają klientów galerii, kradną jedzenie i produkty, a także zachowują się agresywnie i wulgarnie. Do incydentów dochodzi zarówno w przestrzeni publicznej galerii, jak i w jej sklepach. W niektórych przypadkach dochodzi nawet do grożenia bronią, a w toaletach odnotowano przyjmowanie narkotyków przez młodzież – czytamy.

Sprawa zbulwersowała opinię publiczną. Jak się okazuje, również… kiboli. Kibice Lecha Poznań zadeklarowali gotowość pomocy w rozwiązaniu problemu.

– Po tym jak jakiś czas temu poznańscy kibice Kolejorza przerwali zapędy ukraińskich chuliganów do panoszenia się po naszym mieście kolejny raz wzywani są do zrobienia porządku. Tym razem nie radzi sobie centrum handlowe Posnania a raczej ochrona tej galerii która pozwoliła kilkunastoosobowej grupie małolatów rządzić na terenie przez nich ochranianym. Ludzie przychodzący do tej galerii często są zaczepiani o pieniądze, papierosy i różne takie a gdy odmawiają to są opluwani, bici i straszeni. Myślę że gdyby galeria przelała całą miesięczną wypłatę dla firmy ochroniarskiej na konto kibiców Lecha Poznań to problem rozwiązany byłby szybko i skutecznie – napisano na facebookowym profilu „Od kołyski aż po grób Lech Poznań FB”.

– Byliśmy często szkalowani w mediach a teraz szukają u nas pomocy w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Panie Jacku J. pan trenuje boks może rozwiąże pan problem? – dodano.

Kilkanaście godzin później na tym profilu pojawił się krótki wpis „polowanie trwa”. Dodano do niego zdjęcie z grupą silnych osób w galerii Posnania.

Dyrekcja galerii podjęła działania w tej sprawie. Jak zapewniono, „zwiększyliśmy liczbę pracowników agencji ochrony oraz współpracuje ściśle z poznańską policją, która zadeklarowała zwiększenie ilości patroli w okolicach obiektu”.

dj

epoznan.pl / codziennypoznan.pl / TymZyjesz.pl

fot. ilustracyjne/ fot. imgflip.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *