fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/Steve Jurvetson/CC BY 2.0/Celtikipooh/CC BY-ND 2.0/Flickr (kolaż TZ)

Masz konto w serwisie X, by być influencerem? Zapłaciłeś za niebieskiego ptaszka? No to masz problem, bo wkrótce przeznaczenie portalu będzie zupełnie inne. Elon Musk dał rok pracownikom serwisu, by przekształcić go w… platformę finansową.

Informacja wyciekła dzięki nagraniu ze spotkania wewnętrznego firmy opublikowanego przez portal „The Verge”. Elon Musk mówi o swoich planach i daje pracownikom zaledwie rok na ich realizację.

Miliarder wymyślił sobie, by przez platformę X „kontrolować całe finansowe życie” użytkowników. I to dosłownie.

– Kiedy mówię „płatności”, mam na myśli całe finansowe życie danej osoby. Jeśli w grę wchodzą pieniądze, ma to być na naszej platformie. Gotówka, papiery wartościowe, wszystko. Nie chodzi o wysłanie 20 dolarów swojemu znajomemu. Mówię tu o sytuacji, gdzie nie będziesz potrzebował konta w banku – powiedział swoim pracownikom Elon Musk.

Ponadto działania już zostały podjęte. Spółka rozpoczęła proces w amerykańskiej administracji w celu uzyskania potrzebnych zezwoleń na dodanie przelewów finansowych do swoich funkcjonalności.

Formalna szefowa X Linda Yaccarino przekonywała podczas spotkania, że taka zmiana ma być „szansą dla firmy już w 2024 roku”.

– Byłbym bardzo zaskoczony, gdybyśmy nie mieli tej funkcjonalności do końca przyszłego roku – zaznaczył Elon Musk.

– PayPal jest tak naprawdę produktem mniej kompletnym niż ten, który zaprojektowaliśmy w lipcu 2000 roku, 23 lata temu – dodał Musk.

Czy chętnie przejdziecie na płatności w serwisie X? Czy raczej po prostu opuścicie tę platformę?

dj

polsatnews.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/Steve Jurvetson/CC BY 2.0/Celtikipooh/CC BY-ND 2.0/Flickr (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *