fot. ilustracyjne / fot. Pixabay

Na początku marca można spodziewać się ulewnych deszczów oraz temperatury sięgającej 16 stopni Celsjusza. Czy potem uderzy zima? Już wiadomo.

Znad Atlantyku nadciąga cyklon Wencke. W efekcie drastycznie zmieni się pogoda w Polsce.

Dziś IMGW wydało alerty pierwszego stopnia dla kilku województw. Miejscami wiatr może osiągać do 80 km/h. Pojawiły się także deszcze.

Najgorzej z opadami jest w powiatach karkonoskim oraz Jeleniej Górze w woj. dolnośląskim. Tam może spaść nawet 40 litrów wody na metr kwadratowy!

Ulewy w Polsce mogą przynieść lokalne zalania i podtopienia. Dziś przekroczono stany ostrzegawcze na 80 stacjach wodowskazowych. Stany alarmowe zaś przekroczono na kolejnych 17.

Hydrolodzy ostrzegają, że podobnie będzie w najbliższych dniach.

– Ostrzeżenia przed wezbraniami w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych są na Bugu na Lubelszczyźnie, w zlewni Supraśli na Podlasiu, a także w zlewniach Bobra, Kwisy i Nysy Łużyckiej na Dolnym Śląsku. Mają obowiązywać do piątku – wskazuje Radio ZET.

Temperatura w lutym jest wyższa sześć stopni od normy. Z powodu cyklonu Wencke w najbliższych dniach możemy spodziewać się nawet 16 stopni Celsjusza. Dwucyfrowe wyniki na termometrach będą widoczne do początku marca.

– Śmiało można powiedzieć, że w całym kraju mamy przedwiośnie. Zimowa aura panuje tylko wysoko w górach. Od zachodu wiosna bardzo mocno puka i wkracza do bram Polski. Zimy w prognozach właściwie nie widać – skomentował w Radiu ZET Grzegorz Walijewski z IMGW.

dj

radiozet.pl

fot. ilustracyjne / fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *