fot. X / NEXTA (kolaż TZ)

Obywatel Chin skutecznie wysłał drona z kamerą na terytorium Korei Północnej. Nagrał jedno z miast i to, jak wygląda brak życia na ulicach.

Korea Północna to jedyne oficjalnie totalitarne państwo na świecie. Władza żelazną ręką wprowadza przepisy dotykające każdej sfery życia, zaś indoktrynacja jest codziennością.

Istnieją oczywiście możliwości, by legalnie zwiedzać kraj. Turyści jednak są pod stałą „opieką” funkcjonariuszy i obsługi, by nie zobaczyli tego, czego władza nie chce pokazać.

Pewna Chinka postanowiła wypuścić drona, by nagrać północnokoreańskie miasto. Udało się jej, jednak z publikacją nagrania czekała kilka lat.

– Mieszkaniec Chin wystrzelił drona na terytorium Korei Północnej i sfilmował przygraniczne miasto Zdjęcia podobno wykonano w 2020 roku, ale autorka odważyła się je opublikować dopiero teraz – napisał profil NEXTA w serwisie X.

Nie ustalono, jakie konkretnie miasto zostało nagrane. Jeden z internautów twierdzi, że może być to Sinŭiju, miasto przy granicy z Chinami.

Na nagraniach widać, że na ulicach nie ma zbyt wielu ludzi. Po drogach porusza się też znacznie mniej aut, niż gdziekolwiek indziej.

– Wygląda jak pierwszy tydzień lockdownu podczas pandemii Covid – ocenił jeden z internautów.

Inny z kolei porównuje miasto do „miasta duchów”. Zamglony widok sugeruje również potężny smog panujący w mieście.

dj

o2.pl

fot. X / NEXTA (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *