Magdalena Środa, Maja Staśko, Jaś Kapela, Grzegorz Braun, Marcin Józefaciuk, Jerzy Zięba Fot. YouTube, collageMagdalena Środa, Maja Staśko, Jaś Kapela, Grzegorz Braun, Marcin Józefaciuk, Jerzy Zięba Fot. YouTube, collage

Przyznano nagrody za „Biologiczną bzdurę roku 2023”. W tym roku na wszystkich trzech miejscach podium stanęły autorytety lewicy, a statuetkę Alternatywnej Zięby wygrał Jaś Kapela. W pierwszej 8. znalazł się także Grzegorz Braun.

Plebiscyt na biologiczną bzdurę roku organizowany jest rokrocznie przez portal ToTylkoTeoria.pl. W konkursie biorą udział pseudonaukowe wypowiedzi osób publicznych.

Jak co roku w zestawieniu bardzo wysoko uplasowali się reprezentanci lewicy. Wygrany może być jednak tylko jeden i jest to Jaś Kapela, który stwierdził, że „koty są wegańskie”. Lewicowy poeta, freakfighter i troll zdobył 8506 głosów (57,3%).

Drugie miejsce zajęła Magdalena Środa za stwierdzenie, że „nie ma ani jednej cechy określającej płeć”. Na profesor Uniwersytetu Warszawskiego głosowało 2370 osób (16%).

Na trzecim stopniu podium stanęła Maja Staśko, według której „prawa biologii mówią, że facet może zajść w ciążę„. Ta lewicowa gwiazda zdobyła 2230 głosów (15%).

Na czwartym miejscu, tuż poza podium, stanął Jerzy Zięba, który jednocześnie jest mimowolnie patronem plebiscytu. Zięba stwierdził, że „żaden wirusolog nie widział nigdy wirusa”. Na znachora głosowało 531 osób (3,6%).

Piąte miejsce zajęła Aleksandra Kisiel, która zachęcała osoby otyłe, by się nie odchudzały, bo to nie przynosi rzekomo żadnych efektów. Zdobyła 458 głosów (3,1%).

Na szóstym miejscy uplasował się szef Konfederacji Korony Polskiej – Grzegorz Braun. Prawicowy polityk powiedział, że „[homoseksualiści] żyją krócej”, czym zapewnił sobie 380 głosów (2,6%).

Za Grzegorzem Braunem na siódmym miejscu stanęła Iwona Wierzbicka, według której „produkty sojowe jako jedyne w naturze zawierają białko i węglowodany” przez co „nie mogą się prawidłowo trawić”. Głosowało na nią 254 osoby (1,7%).

Na ostatnim miejscu z kolei uplasował się poseł KO Marcin Józefaciuk, który powiedział, że „[reiki] to taki system uzdrawiania (…) dolegliwości fizycznych oraz psychicznych”. Zdobył 112 głosów (0,8%).

SJ

ToTylkoTeoria.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *