Skrzydło samolotu.Skrzydło samolotu - zdj. ilustracyjne. / Fot. frame harirak/Unsplash

Wizz Air wprowadza całkowicie nowe, przynajmniej na naszym rynku, rozwiązanie. Lada dzień zacznie obowiązywać abonament na loty, czyli po prostu bilet miesięczny na samolot. Wiadomo, ile najprawdopodobniej będzie kosztować usługa.

Nowa propozycja węgierskiej linii to Wizz Multipass, będzie obowiązywać w dwóch wersjach. W pierwszej – jeden lot miesięcznie, w drugiej – dwa loty miesięcznie. Podróż musi rozpocząć się lub zakończyć na którymś z polskich lotnisk.

Z jeden lot w miesiącu Wizz Air życzy sobie 239 złotych, a za dwa dwukrotnie więcej, czyli 478 złotych. Co ważne, abonament ten upoważnia do korzystania z całej międzynarodowej siatki połączeń.

Będzie kilka zastrzeżeń: zainteresowani tą formą subskrypcji muszą ją wykupić na minimum pół roku. Cena dotyczy przelotu w taryfie Basic, czyli bez bez pierwszeństwa wejścia na pokład (płatne dodatkowo 105 zł) i wyłącznie z bagażem podręcznym (rejestrowany do 20 kg to dopłata rzędu 172 zł). Połączenia trzeba zarezerwować najpóźniej 5 dni przed planowanym wylotem.

Dokładnej daty uruchomienia abonamentu na loty jeszcze nie znamy. Według branżowego portalu fly4free.pl stanie się to jednak na dniach.

Subskrypcja na samolot. Drogo, tanio?

Gdy kilka tygodni temu pojawiły się pierwsze informacje o nowej usłudze Wizz Air, fani podniebnych lotów byli zachwyceni. Od razu jednak zaznaczano, że wiele zależy od ceny.

Teraz głosy są podzielone. Jedni wskazują, że to niezbyt atrakcyjna finansowo propozycja, bo bilety lotnicze można nabyć taniej. Wielu zapalonych poszukiwaczy, dla których tanie latanie to wręcz obsesja, nie wyobraża sobie kupna biletu drożej niż za 100 złotych. Po prostu, dla zasady. Rzeczywiście, często poniżej „stówki” można kupić lot do atrakcyjnego miejsca. A czasami za „stówkę” nawet w obie strony.

Jest jednak druga strona medalu. Upolowanie naprawdę taniego biletu wiąże się z tym, że to my musimy się dopasować do miejsca i terminu podróży. Jeśli tani lot jest np. do Skandynawii, to lecimy do Skandynawii, mimo że wolelibyśmy do Chorwacji, Hiszpanii albo w odwiedziny do ciotki w Anglii. Jeśli tanie połączenia pozwalają nam na pobyt w danym miejscu przez trzy dni, to po trzech dniach musimy wracać, mimo że wolelibyśmy zostać tydzień. Lub na odwrót.

Subskrypcja na samolot, czyli oferta Wizz Multipass, dotyczyć będzie natomiast lotu do każdego miejsca i w każdym terminie. Nieważne więc, ile w danym momencie będzie kosztował bilet (może wspomniane 50 zł, a może i 1000 zł), płacąc miesięczny abonament wybieramy tylko dokąd chcemy lecieć, klikamy datę i dodatkowymi kosztami się nie przejmujemy. Niewątpliwie dla wielu to atrakcyjne rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli w danym miesiącu nie wykorzystamy wykupionych w ramach pakietu lotów, to one przepadają.

JW
Fot. frame harirak/Unsplash

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *