fot. galbraithgroup.com

Wyspa Barlocco u wybrzeży Szkocji czeka na nowego właściciela. Choć nie jest tanio, to jej koszt – a ma znaczną powierzchnię – jest tańszy, niż kawalerka w Warszawie, więc warto się zastanowić, czy nie stać się posiadaczem własnej bezludnej wyspy!

Wyspa Barlocco na południe od Glasgow szuka właściciela. Obecnie nikt tam nie mieszka. Może to miejsce czeka właśnie na ciebie? Okazuje się, że naprawdę tak może być!

Obecnie wyspa wystawiona jest na sprzedaż. Jest to koszt 150 tys. funtów, czyli około 780 tys. zł.

Może nie jest to najmniejsza cena, ale z pewnością wychodzi taniej, niż gdybyście chcieli zakupić kawalerkę w Warszawie. Dla przykładu, kawalerka przy ul. Wilczej 8 o powierzchni 30m2 kosztuje 850 tys. zł, zaś na Powiślu możemy zakupić inną za 650 tys. zł, ale o powierzchni 25m2.

Tymczasem za trochę więcej będziemy mieli do dyspozycji całą wyspę tylko dla siebie. Jej powierzchnia zaś to aż ponad 10 hektarów! Co się bardziej opłaca? No właśnie.

Czy są jakieś „haczyki”? Niestety tak. Po pierwsze, nie ma tam żadnego domu – to trzeba byłoby załatwić sobie we własnym zakresie.

Druga rzecz to dojazd. A raczej dopływ. By dostać się na wyspę, trzeba skorzystać statku. Portal „National-Geographic” podkreśla, że można też próbować dostać się na Barlocco traktorem lub quadem, ale „wyłącznie podczas odpływu”.

Ponadto na wyspie nie ma bieżącej wody ani elektryczności. To również może powodować dyskomfort i konieczność poniesienia dodatkowych kosztów.

Co ciekawe, biuro nieruchomości wymienia wśród zalet miejsca „staw zalewowy dostarczający wodę dla zwierząt gospodarskich i dzikich”. Tymczasem na miejscu – jak już wspomnieliśmy – nie ma żadnego domu. Mało tego – stawianie budowli może być problematyczne ze względu na lokalne przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego.

Jeśli ktoś na poważnie chciałby sobie kupić bezludną wyspę w Szkocji, może skontaktować się z biurem nieruchomości Galbraith w tej sprawie.

dj

national-geographic.pl / otodom.pl / olx.pl / galbraithgroup.com

fot. galbraithgroup.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *