Królewna Śnieżka

Disney podzielił się ze światem pierwszym zdjęciem Rachel Zegler w roli królewny Śnieżki w aktorskiej wersji hitu z 1937 roku. Na grafice pokazane zostały także krasnoludki. Jednocześnie studio poinformowało o przesunięciu premiery filmu.

Aktorska wersja Królewny Śnieżki wzbudza kontrowersje, odkąd Disney ogłosił, kto będzie grać główną rolę i co studio zamierza zrobić z krasnoludkami. Przeciwnicy wyboru Rachel Zegler argumentowali swoją krytykę tym, że ich zdaniem mająca kolumbijskie i polskie korzenie aktorka zupełnie nie pasuje do postaci, która wedle materiału źródłowego ma „skórę białą jak śnieg”.

Królewna Śnieżka nie lubi Królewny Śnieżki

Sama aktorka także nie ułatwiała sprawy i zrażała do siebie fanów klasycznej animacji, wyznając w wywiadach, że w zasadzie, to wcale za oryginałem nie przepada.

– Chodzi mi tylko o to, że nie jest to już rok 1937. Stworzyliśmy Królewnę Śnieżkę, która nie zostanie uratowana przez księcia. Nie będzie marzyć o prawdziwej miłości. Będzie marzyć o zostaniu liderką, którą wie, że może być. Jej ojciec zapewniał ją przed śmiercią, że może się nią stać, jeśli będzie nieustraszona, sprawiedliwa, odważna i prawdziwa – mówiła w jednym z wywiadów.

W innym wywiadzie skrytykowała oryginał za to, że „ogromny nacisk położono [w nim] na jej [Śnieżki] historię miłosną z gościem, który dosłownie ją prześladuje„. – Dziwne! Dziwne! Więc tym razem tego nie zrobiliśmy! – dodała aktorka.

Krasnoludków miało nie być

Gdy do tego wszystkiego studio zaczęło zapewniać, że w nowej wersji nie będzie krasnoludków-karzełków, by nie urazić osób niskorosłych, to wielu fanów dostało już palpitacji serca.

Zamiast krasnali w produkcji miały pojawić się tajemnicze „magiczne istoty”.

Ostatecznie nie jest jednak tak źle?

Nie wiadomo, jaka będzie fabuła filmu. Najpewniej nie będzie pocałunku, który wybudzi królewnę Śnieżkę, a książę, jeśli się pojawi, będzie szwarccharakterem.

Pierwsze zdjęcie z produkcji uspokoiło jednak fanów animacji z 1937 roku. Śnieżka jest bardzo podobna do animowanego pierwowzoru (choć teraz z kolei druga strona doszukuje się tu „wybielenia” skóry latynoskiej aktorki).

W dodatku okazało się, że krasnoludki zostały po prostu stworzone przy pomocy animacji komputerowej, ale poza tym są wciąż podobne do postaci z oryginału.

Zobaczcie sami:

Jednocześnie Disney poinformował, że premiera śnieżki została przesunięta i film trafi do kin dopiero w 2025 roku.

SJ

Disney / filmozercy.com

Fot. Disney / materiały prasowe

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *