Jaskier Źródło: materiały prasowe / NetflixJaskier Źródło: materiały prasowe / Netflix

Twórcy serialu „Wiedźmin”, który jest kręcony dla platformy Netflix na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego, znów wprowadzają istotne zmiany względem oryginału książkowego. Tym razem ofiarą zmian padł bard Jaskier.

Książkowy Jaskier był kobieciarzem, hedonistą i stałym bywalcem burdeli. Twórcy serialu „Wiedźmin”, który zamawia platforma streamingowa Netflix, w pierwszych dwóch sezonach zmienili charakter słynnego barda.

W wersji serialowej Jaskier zamiast zmieniać kobiety jak rękawiczki, stał się bardzo kochliwy i zakochuje się w każdej napotkanej niewieście. Okazuje się jednak, że w trzecim sezonie ta postacie zmieni się jeszcze bardziej.

Wiedźmin. Jaskier będzie biseksualny

Portal Redanian Intelligence donosi, że w trzecim sezonie Jaskier zakocha się na poważnie, a wątek romantyczny będzie rozwijany przez cały sezon.

Tym razem jednak słynny bard i przyjaciel wiedźmina Geralta nie odda swego serca kobiecie, lecz mężczyźnie.

Według wycieku opublikowanego przez portal, który ws. serialu od Netfliksa w zasadzie nigdy się nie myli, Jaskier zakocha się w królu Radowidzie.

– Oglądanie jego życia miłosnego, opowiedzianego w bardzo wizualny sposób było naprawdę satysfakcjonującym. Zapewniam, że te romanse są opowiedziane prawdziwie – z wyczuciem i ostrożnością, bez uciekania się do stereotypów – mówi o tym wątku brytyjski aktor Joey Batey, który wciela się w postać Jaskra.

Ciekawe, jak taka zmiana przypadnie do gustu fanom, którzy od samego początku krytykują serial za to, że nie jest wierny materiałowi źródłowemu.

SJ

Redanian Intelligence

Fot. materiały prasowe / Netflix

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *