Wiedźmin 3. sezon nadchodzi wielkimi krokami. W sieci właśnie pojawił się pełen zwiastun widowiska. To ostatni sezon, w którym w rolę wiedźmina wciela się Henry Cavill.

Wiedźmin 3. sezon będzie pożegnaniem Henry’ego Cavilla z rolą wiedźmina Geralta. Aktor znany m.in. z grania supermana w Człowieku ze stali, Batman vs Superman i Lidze Sprawiedliwości, agenta Napoleona Solo w Kryptonim U.N.C.L.E., czy Sherloka Holmesa w obu częściach Enoli Holmes sam zgłosił się do twórców serialu, gdy usłyszał, że Wiedźmin trafi na mały ekran.

Cavillowi co prawda rola w debiutującym serialu nie była potrzebna, a twórcy nie byli w stanie zapłacić mu tyle, ile normalnie dostaje za role, ale aktor jest wielkim fanem gier z serii The Witcher i książek Andrzeja Sapkowskiego.

Wiedźmin. Spięcia na planie

To doprowadzało do wielu spięć na planie. Cavill bowiem jako wielka hollywoodzka gwiazda starał się wywierać wpływ na twórców. Tak samo jak widzom i fanom książek oraz gier, nie podobało mu się, że serial mocno odbiega od materiału źródłowego. Wbrew scenarzystom i reżyserom zastępował więc kwestie ze scenariusza, tymi z książek.

Cavill dawał także twórcom zawoalowane ostrzeżenia. W kilku wywiadach powiedział m.in., że będzie grał wiedźmina Geralta tak długo, jak długo twórcy będą opowiadać świetne historie i odpowiednio honorować dzieła Andrzeja Sapkowskiego.

Po nierównym sezonie 1. przyszedł jednak sezon 2., w którym jedynie pierwszy odcinek był w miarę wierny książkom. Według pogłosek to przeważyło i netfliksowy Wiedźmin stracił swoją wielką gwiazdę.

Wiedźmin. Nowe sezony i nowy aktor

Brytyjskiego aktora zastąpi mniej znany, choć także mający na koncie kilka ról w hollywoodzkich produkcjach, Australijczyk Liam Hemsworth. Obecnie najgłośniejszą informacją o tym aktorze jest fakt, że jest on bratem Chrisa Hemswortha, który gra Thora w serii Avengers Marvela.

Fani serii są pełni obaw z powodu zmiany aktor, bo ma on zupełnie inną aparycję niż Henry Cavill i nie jest ani tak przystojny, ani tak muskularny jak Brytyjczyk. Nastroje uspokaja jednak jeden z producentów serialu – Tomek Bagiński.

– Czuję, że ważne jest, aby podkreślić, że to, co Henry zbudował, było bardzo, bardzo ważne dla serialu i był niesamowitym Geraltem i myślę, że wszyscy będziemy za nim tęsknić, ale jednocześnie serial trwa dalej i tak naprawdę pomysł wprowadzenia Liama – nie chcę wchodzić zbyt głęboko, nie chcę wchodzić w spoilery – ale jest to bardzo, bardzo dokładne z lore Wiedźmina – twierdzi producent.

– Ludzie, którzy faktycznie znają wszystkie książki i znają piątą książkę oraz pomysł, że istnieje wiele wersji tej samej historii… Myślę, że może im się to bardzo spodobać. Będę więc tęsknił za Henrym, ale jednocześnie jestem bardzo, bardzo podekscytowany Liamem i przyszłością, ponieważ myślę, że wniesie on inny rodzaj energii i nadal będzie to Geralt, ale z innym charakterem – dodaje Bagiński.

Producentowi najprawdopodobniej chodzi o to, że właśnie w tych częściach wiedźmin Geralt opuszcza Brokilon, w którym się kurował po przegranym pojedynku. Sapkowski opisuje, że bohater zmienił się fizycznie (m.in. zaczął kuleć i zmizerniał) – nie da się jednak w ten sposób zupełnie wytłumaczyć zmian rysów twarzy.

Wiedźmin 3. sezon. Zwiastun

W sieci dostępny jest już zwiastun 3. sezonu:

Wiedźmin 3. sezon. Jaskier będzie biseksualny

Twórcy serialu „Wiedźmin”, który jest kręcony dla platformy Netflix na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego, znów wprowadzają istotne zmiany względem oryginału książkowego. Tym razem ofiarą zmian padł bard Jaskier:

SJ

Redanian Intelligence

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *