fot. X/FALLOUT (EDYCJA TZ)

Od dawna wiadomo, że zbliża się wielkimi krokami premiera serialu Fallout. Twórcy zadbali, by z jednej strony pojawiły się przecieki podkręcające fanów, a z drugiej by nie było niemal nic wiadomo o samej produkcji. Teraz wskazano jednoznaczną datę. Niestety, nie potwierdziły się żadne wcześniejsze doniesienia i premiera nastąpi później, niż oczekiwano.

Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że zdjęcia do serialu Fallout zostały zakończone. Poinformował o tym aktor Walton Giggins występujący w produkcji. TUTAJ więcej informacji na ten temat.

W międzyczasie pojawiły się pewne przecieki dotyczące produkcji. Pisaliśmy np. o zdjęciach z planu, na których widać było ghoula ze szlugiem w ustach, butelkę z kultową dla uniwersum Nuka-Colą oraz Kryptę 33. Widać też było, że nie zrezygnowano w występujących w serii gier Fallout Pip-Boy-ów.

W innych doniesieniach można było znaleźć informacje o planie na tle ruiny Superdupermarketu. Znana jest też obsada… i tyle.

Kiedy serial miałby się ukazać – pojawiało się wiele terminów. Spekulowano, że jest na to szansa jeszcze w tym roku, najdalej na początku przyszłego. I o ile datę premiery na Prime Video rzeczywiście ogłoszono, to nie jest to dobra wiadomość dla fanów. Jest ona bowiem znacznie dalsza, niż spekulowano.

Na oficjalnym profilu serialu Fallout w serwisie X opublikowano niedawno krótki film odwołujący się wprost w swojej formie do terminali występujących w uniwersum. Widzimy na nich Pip-Boy-a wpisującego datę: 12 kwietnia 2024.

Również ta data występuje w opisie wspomnianego profilu. Oznacza to, że 12 kwietnia przyszłego roku będzie można oglądać na Prime Video pierwszy odcinek serialu Fallout. Nie wiadomo jednak, ile odcinków będzie ani czy będą one dostępne w wersji z polskim tłumaczeniem.

Czym jest Fallout?

Fallout pierwotnie był tytułem serii gier sięgających początkami do 1997 roku. Gra o tej nazwie wyszła wówczas ze studia Interplay Productions. Następnie prawa do tytułu przejęła Bethesda, wypuszczając kolejne części: Fallout 3, Fallout 4, Fallout New Vegas i zupełnie odbiegającą od nich grę multiplayer Fallout 76.

Obecnie twórcy kategoryzują swoje gry jako survival, postapo i czarny humor.

Akcja gier – nie licząc wspomnianego ostatniego tytułu, który dość mocno odbiega od fabuły poprzednich części – dzieje się po nuklearnej apokalipsie, która miała nastąpić w 2077 roku w wyniku narastającego napięcia między Chinami a Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej (USNA). Najczęściej gracz wciela się w postać mieszkańca tzw. krypty – schronu dla ludności stworzonego przez korporację Vault Tec.

Co ciekawe, zdecydowana większość tych obiektów, choć oficjalnie miała służyć za sposób na przetrwanie w razie apokalipsy, została w rzeczywistości zaprojektowana jako gigantyczne, tajne laboratorium do eksperymentów na jej mieszkańcach, najczęściej nieświadomymi przez znaczną część życia wspomnianego eksperymentu. Najwięksi fani serii gier z pewnością należą więc do osób nieufających rządowi czy wielkim korporacjom.

Fabuła ukazana w uniwersum Fallout wskazuje, że od końca II wojny światowej historia świata miała pójść w innym kierunku, niż miało to miejsce w rzeczywistości. Poza USNA – które już ze względu na nazwę są fikcyjnym państwem – mocarstwem na świecie stały się Chiny, a nie ZSRS. Waszyngton był rządem zdecydowanie autorytarnym, zaś energia jądrowa jest technologią powszechniejszą.

Z drugiej strony komputeryzacja była na gorszym poziomie. Ludzie nie korzystają jak my, z komputerów osobistych, ale z terminali.

Następnie pojawił się kryzys energetyczny z powodu wyczerpania przez mocarstwa surowców. Wówczas USNA i Chiny wchodzą w wojnę, która kończy się globalnym zniszczeniem w 2077 roku. Poszczególne części wydanych gier dzieją się od 80 do prawie 300 lat od tego momentu.

Nie wiadomo, w jakim okresie czasu będzie rozgrywać się serial Fallout. Jednak z dotychczasowych przecieków wynika, że twórcy przyłożyli się mocno do dbałości o detale.

dj

X / tymzyjesz.pl

fot. X/FALLOUT (EDYCJA TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *