fot: reżyser Jonathan Nolan na planie serialu Fallout/fot. YT/Prime Video

Nie tylko miłośnicy seriali, ale również serii gier Fallout zastanawiają się, kiedy pojawi się ta konkretna produkcja Amazona. Zdjęcia do serialu zostały już zakończone, więc to raczej kwestia miesięcy, kiedy będziemy mogli cieszyć się przygodami na postnuklearnych pustkowiach na domowych ekranach.

Fani czekali na profesjonalną produkcję

O serialu Fallout zrobiło się głośno jeszcze zanim zasugerowano, że trwają nad nim prace. Fani serii gier wyraźnie domagali się sfilmowania tego uniwersum, szczególnie, że powstały dość liczne niskobudżetowe produkcje.

Jedna z nich zresztą, Fallout: Nuka Break jest istną perełką kinematografii pokazujące, że z niskim budżetem, ale dobrą historią można stworzyć genialne widowisko. Miniserial równie dobrze mógłby być jednym, dłuższym filmem. Na Fallout: Nuka Break zebrano kwotę łącznie 190 tys. dolarów, co pozwoliło zatrudnić kilkudziesięcioosobową ekipę, w tym profesjonalnego aktora Davida Castro.

Fallout: Nuka Break był niesamowitym sukcesem. Tylko na kanale twórców, Wayside Digital pierwszy sezon zebrany w jeden film obejrzano już 3,3 mln razy, zaś drugi 5,3 mln razy! Materiały przetłumaczono na wiele języków, m.in. na polski. Taki sukces zwiastował, że uniwersum Fallouta z pewnością wkrótce zainteresują się profesjonalne studia filmowe. I tak się stało.

Zdjęcia Fallout zakończone

Ogłoszenie prac nad serialem Fallout ogłoszono pod koniec 2020 roku. Głównym producentem jest Amazon Prime i tam też można będzie oglądać serial.

Amazon współpracuje przy tym z Bethesdą – aktualnym właścicielem praw do gry Fallout (pierwsze dwie części należały do Interplay) – oraz Kilter Films. Reżyserem serialu jest Jonathan Nolan.

Na ekranie mamy zobaczyć kilka gwiazd. Wśród nich są m.in.: Ella Purnell, Aaron Moten, Kyle Maclahan i Walton Goggins.

Serial Fallout w 2023?

Data premiery nadal nie została potwierdzona na 100 proc., jednak spekuluje się, że będzie to jeszcze w tym roku. Serwis filmweb.pl oraz amerykański imdb.com wskazują, że premiera serialu Fallout w USA ma mieć miejsce jeszcze w tym roku.

Walton Giggins na początku marca na Instagramie zamieścił post, w którym napisał, że „zapakował Fallouta” i „od niedawna” ma czas dla siebie. Serial więc jest obecnie w fazie montażu, co potrwa nieznaną ilość czasu. Jednak najpewniej nie będzie to więcej, niż kilka miesięcy.

Tak więc premiery Fallouta na Amazon Prime możemy spodziewać się jeszcze w tym roku, a najdalej na początku roku 2024.

dj

filmweb.pl / youtube.com / tymzyjesz.pl

fot: reżyser Jonathan Nolan na planie serialu Fallout/fot. YT/Prime Video

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *