fot. Tt/League of Legends Polska

Polacy to wielki naród, który w niejednym miejscu na świecie doczekał się pomnika. Najnowszy stanął w Barcelonie w Hiszpanii, by uhonorować… mistrza LoL-a.

Pomnik polskiego gracza LoL-a

Marcin „Jankos” Jankowski doczekał się własnego pomnika. Stanął on w Barcelonie, choć nie przedstawia prawdziwego człowieka, a jego postać z gry League of Legends (LoL).

Pomnik odsłonięto podczas Mid-Season Invitational. Mieszkańcy Barcelony mogą podziwiać postać „Jankosa” – Lee Sina – i przeczytać na specjalnej tablicy jego dokonania.

Hiszpanie docenili Polaka, ponieważ świetny gracz z Polski należy do hiszpańskiej drużyny Team Heretics.

Polak mistrzem LoL-a

„Jankos” od lat gra w LoL-a. W ciągu lat zwyciężył w wielu turniejach europejskich i międzynarodowych.

Polski gracz jest na tyle dobry, że na oficjalnym polskim profilu LoL-a określono „Jankosa” mianem „mistrza” i „żywej legendy”. Wskazuje to, że w społeczności gamingowej Polak cieszy się wielką sławą!

Ponadto Marcin „Jankos” Jankowski dwa lata temu otrzymał specjalną nagrodę „Przeglądu Sportowego”. To pierwsza tego typu nagroda w Polsce dla profesjonalnego gracza.

Czym jest LoL

LoL, czyli League of Legends to gra multiplayer online battle arena. Powstała na bazie znanych tytułów, jak Defense of the Ancients (DotA) i Warcraft III: The Frozen Throne.

LoL-a wypuściła firma Riot Games. Premiera miała miejsce w październiku 2009 roku.

Mimo premiery 14 lat temu, LoL wciąż cieszy się wielkim uznaniem. W październiku 2021 roku w gry z serii grało 180 mln graczy!

dj

instalki.pl / allegro.pl

fot. Tt/League of Legends Polska

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *