fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

Kontrowersje, które wzbudza J.K. Rowling ostatnimi czasy, w ogóle nie przekładają się na jej rynkową wartość, czego dowodem są prace nad serialowym rebootem serii o Harry’em Potterze, czy najnowsza informacja o ekranizacji kolejnej książki autorki.

Po zakończeniu prac nad serią o nastoletnim czarodzieju J.K. Rowling zajęła się pisaniem kryminałów, w czym nie osiągnęła jakiegoś spektakularnego sukcesu, oraz współpracą przy tworzeniu kolejnych produkcji z potterowskiego uniwersum.

J.K. Rowling zajmuje drugie miejsce na liście najbogatszych pisarzy świata, a jej majątek oscyluje w okolicach miliarda dolarów, więc tak naprawdę autorka mogłaby do końca życia już nic nie robić (jak robi to na przykład „biedny”, bo posiadający „zaledwie” 15 milionów dolarów twórca Gry o Tron).

Pisarka wciąż jednak tworzy i po krótki romansie z literaturą dla dorosłych, stworzyła kolejną powieść dla dzieci: „Gwiazdkowego prosiaczka”.

Jest to historia chłopca imieniem Jack, który w wigilię Bożego Narodzenia gubi swoją przytulankę – prosiaczka Daj Prosię.

Rodzice dają chłopcu w prezencie bliźniaczą zabawkę – Gwiazdkowego Prosiaczka. Jack tęskni jednak za Daj Prosiem.

Gwiazdkowy Prosiaczek zabiera więc Jacka do Krainy Zagubionych, gdzie razem spróbują odszukać zaginioną zabawkę chłopca.

Powieść Rowling ukazała się w 2021 roku i bardzo szybko osiągnęła spory sukces, a teraz pojawiły się informacje, że zostanie ona zekranizowana.

Variety informuje, że projekt znajduje się na wczesnym etapie produkcji i wciąż nie wiadomo, czy zadebiutuje w kinach, czy na którejś z platform streamingowych.

SJ

NaEkranie

Fot. materiały prasowe

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *