Harry Potter cosplay Źródło: PexelsHarry Potter cosplay Źródło: Pexels

Mówiło się o tym od dawna, ale teraz informacja jest oficjalna: Harry Potter zostanie zekranizowany na nowo. Seria książek autorstwa J.K. Rowling zostanie przeniesiona na mały ekran w formie serialu.

O tym, że Harry Potter trafi na mały ekran, oficjalnie poinformowała platforma streamingowa MAX, która zastąpi HBO MAX.

Harry Potter – nowa ekranizacja. Co wiemy?

Szefowie Warner Bros. Discovery David Zaslav i Casey Bloys poinformowali, że nowa, serialowa ekranizacja serii Harry Potter, będzie wierna książkowemu pierwowzorowi. Autorka serii, J.K. Rowling, będzie producentem wykonawczym serialu.

Już teraz wiadomo, że projekt będzie miał zupełnie nową obsadę i nie będzie powiązany z serią kinową.

– Cieszymy się, że możemy dać widzom okazję do odkrycia Hogwartu w zupełnie nowy sposób – powiedział Bloys odpowiedzialny za content w HBO i Max.

– Harry Potter jest kulturowym fenomenem i jest jasne, że świat ten cieszy się niesłabnącą miłością. Powstający we współpracy z Warner Bros. Television i J.K Rowling serial Max Original zanurzy się głęboko w każdą z kultowych książek, które fanom nieustannie sprawiają radość przez wszystkie te lata – dodał.

SJ

Filmweb

Fot. Pexels

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *