fot. ilustracyjne/fot. YT/Wayside Digital/Twitter/Xbox News (kolaż)

Fani kultowej serii gier Fallout czekają na serial, nad którym pracuje Amazon. Wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie można spodziewać się premiery, jednak zdjęcia z planu filmowego pokazują, że twórcy bardzo dbają o szczegóły.

Czym jest seria Fallout

„Fallout” to nazwa serii gier komputerowych, której początek sięga 1997 roku. Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie zrujnowanym przez wojnę nuklearną, która zniszczyła znany świat.

Dwie pierwsze części gry wyprodukowała firma Interplay Productions. Następnie prawa przejęła firma Bethesda, która w zmieniła zupełnie wygląd i koncepcję gry Fallout.

Choć opinie na temat zmian były różne, to jednak można mówić o sukcesie. Bethesda wypuściła trzecią i czwartą część serii Fallout. Stworzyła również przy współpracy z Obsidian niezwykle popularną grę Fallout: New Vegas. Z kolei w listopadzie 2018 roku wypuszczono Fallout 76, która od innych różni się przede wszystkim tym, że skupia się na trybie multiplayer, o co wielu fanów apelowało już wcześniej.

Akcja poszczególnych części rozgrywa się w zupełnie innym okresie postapokalipsy. Najnowsza odsłona rozgrywa się około 20 lat po wybuchu bomb nuklearnych. Wszystkie poprzednie zaś rozgrywają się od 80 do kilkuset lat po końcu świata.

Zmyślona historia świata

Z gry dowiadujemy się, że historia świata od 1945 roku toczy się inaczej, niż w rzeczywistości. Fikcyjne państwo amerykańskie – Stany Zjednoczone Ameryki Północnej (USNA), będące następcą Stanów Zjednoczonych Ameryki (USA) – idzie mocno w w stronę władzy autorytarnej. Choć rozwija technologie oparte na energii jądrowej do codziennego użytku, dzięki czemu ludzkość uzyskuje dostęp do bezspalinowych samochodów czy zaawansowanych robotów, ma to miejsce zbyt późno.

Z powodu kryzysu energetycznego spowodowanego nadmierną konsumpcją, USNA dokonuje inwazji na Meksyk i Kanadę, wprowadzając brutalną okupację. Toczy jednocześnie konflikt z Chinami. Z rozgrywki dowiadujemy się również o tajnych eksperymentach oraz niejawnych układach amerykańskiego rządu z korporacjami w sprawach bardzo wątpliwych od strony etycznej.

Wojna o surowce kończy się wymianą nuklearną w 2077 roku, która niszczy świat. Wówczas zaczyna się rozgrywka w grze. I wiadomo również, że gdzieś w tym okresie będzie działa się akcja nowej serii Fallout od Amazona.

Kiedy premiera Fallout?

Wiadomo, że w serialu zobaczymy gwiazdy takie, jak: Walton Goggins (Justified), Kyle MacLachlan (Twin Peaks), Ella Purnell (Yellowjackets), Moisés Arias (The King of Staten Island), Aaron Moten (Emancipation), czy Xelię Mendes-Jones (Havoc)

Prace nad serialem rozpoczęły się w ubiegłym roku. Spekuluje się, że Fallout od Amazona pojawi się na platformie Prime Video jeszcze w tym roku. Takiej pewności jednak nie ma.

Wiadomo natomiast, że twórcy bardzo dbają o szczegóły postapokaliptycznego świata, co widać po ujawnionych zdjęciach z planu filmowego. Fani rozpoznali na planie stacje Red Rocket oraz Superduper Mart.

dj

collider.com / eurogamer.net

fot. ilustracyjne/fot. YT/Wayside Digital/Twitter/Xbox News (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *