prnt scrn twitch.tv/Perrikaryal

Perrikaryal czy też Perri to gamerka i streamerka, która zyskała przydomek „streamerka od fal mózgowych”. Wszystko przez jej streamy z gry Elden Ring, w które gra właśnie falami mózgowymi. Ostatnio pokazała, że może zrobić wszystko bez dotykania kontrolera.

Gra za pomocą myśli

Perri w trakcie gry korzysta z elektroencefalografu. Urządzenie to pozwala odczytywać aktywność elektryczną mózgu.

Odpowiednie skalibrowanie urządzenia pozwala m.in. sterować postaciami w grach. Właśnie w ten sposób wykorzystała to Perri.

Prościej mówiąc, sterowała swoją postacią w Elden Ring za pomocą fal mózgowych. Dzięki nim postać broniła się i atakowała czy też wykonywała uniki. Nie mogła jednak dotąd się poruszać.

Totalna kontrola umysłu

Do niedawna jeszcze Perrikaryal musiała używać klasycznego kontrolera do poruszania się po planszy. Jeden z ostatnich streamów pokazuje, że ten problem został rozwiązany!

– Nasza pierwsza próba CAŁKOWICIE BEZDOTYKOWEGO kontrolera gier kontrolowanego myślą zakończona sukcesem! Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale jestem bardzo dumna z tej chwili – napisała na Twitterze Perri.

– Trzeba przyznać, że robi to ogromne wrażenie, a skuteczne sterowanie postacią bez pomocy klasycznego kontrolera może wprawić w osłupienie. Jak Perrikaryal tłumaczy na Twitterze, testuje obecnie rozwiązania oparte na żyroskopie, co najprawdopodobniej widzimy na udostępnionym klipie. Wygląda na to, że nowy gadżet pozwala przenieść niewielkie ruchy głowy na postać w Elden Ring – tłumaczy portal eurogamer.pl i dodaje, że „streamerka używa własnej głowy jako lewej gałki analogowej, co w połączeniu z elektroencefalografem pozwala jej w pełni kontrolować postać bez użycia rąk”.

Czym jest Elden Ring

Elden Ring to fabularna gra akcji produkcji FromSoftware wydana przez Namco Bandai Games. Wydano ją pod koniec lutego zeszłego roku, dzień po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę.

Akcja gry rozgrywa się w fikcyjnej fantastycznej krainie o nazwie Ziemie Pomiędzy. Rządzi nią kilku półbogów.

Gracz wciela się w postać tzw. zmatowieńca. Jego celem jest przemierzenie krainy, by naprawić Eldeński Krąg i zdobyć władzę nam Ziemiami Pomiędzy.

dj

eurogamer.pl

prnt scrn twitch.tv/Perrikaryal

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *