Rocco Siffredi, Netflix

Platforma streamingowa Netflix stworzy serial na podstawie życiorysu Rocco Siffrediego, czyli najprawdopodobniej najbardziej rozpoznawalnego męskiego aktora filmów dla dorosłych na świecie.

Netflix zapowiedział serial pod tytułem „Supersex”, który oparty będzie na życiorysie Rocco Siffrediego, czyli włoskiego aktora, reżysera i producenta filmów dla dorosłych .

Główną rolę zagra Alessandro Borghi znany z filmu „Osiem gór”. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Rocco Siffredi aka „Włoski Ogier”

Siffredi zagrał osobiście w ponad 1500 filmach dla dorosłych, co czyni go absolutnym rekordzistą. Włoch rozpoczął karierę w wieku 23 lat.

Co ciekawe – Siffredi pochodzi z konserwatywnej katolickiej rodziny hodowców byków rozpłodowych. Jeszcze jako nastolatek był bardzo nieśmiały i zamknięty w sobie (co nie przeszkodziło mu w straceniu dziewictwa w wieku 13. lat z 25-latką). Zanim wszedł do biznesu filmów dla dorosłych, był m.in. kelnerem w pizzerii i marynarzem.

W branży zasłynął z bardzo ostrego i brutalnego stylu, przez co zyskał przydomek „Włoski Ogier”. Sławę przyniosło mu także jego „narzędzie pracy”, które wyróżniało się wielkością nawet na tle branży, w której prawie każdy aktor jest wyposażony ponad normę.

Siffredi wielokrotnie rzucał pracę w filmach dla dorosłych. Po raz pierwszy zrobił to pod koniec lat 80., by zatrudnić się jako model. Do biznesu wrócił po dwóch latach.

W latach 90. założył własną wytwórnię tego typu filmów, która stała się jedną z najbardziej znanych na świecie.

Później w 2004 roku podjął kolejną próbę zerwania z branżą. Przyznał wówczas, że jest uzależniony od seksu (potrafił znikać na kilka dni, by w tym czasie przeżywać przygody z prostytutkami, przypadkowymi kobietami, a także mężczyznami) i że niszczy to jego życie rodzinne. Wytrzymał 3 lata i znów wrócił do „gry”.

Jednocześnie dalej utrzymuje, że jest uzależniony, mówi o szkodliwości swojego nałogu, a w 2016 roku wyznał, że modli się do Boga, by pomógł mu z tym zerwać.

Jestem osobą, której płacono za to, by była tym, kim chce. Zapłaciłem za to własnym istnieniem. Jako dziecko śniłem o diable. Mówiłem mu: uczyń mnie sławnym, a kiedyś ci za to zapłacę. Moim diabłem jest moja seksualność. Były momenty gdy myślałem o ciemności, o prawdziwej autodestrukcji. Gdy pociąga cię pustka, seksualność, która nie istnieje, obrazy, które u innych wywołują mdłości, wiesz, że coś jest nie tak. Gdy tracisz kontrolę, prowadzi to do chaosu – wyznał w jednym z wywiadów.

Do postaci Siffrediego bardzo często nawiązuje się w kulturze masowej. M.in. w Polsce w spektaklu P*rno w reż. Jana Jelińskiego rolę Rocco Siffrediego zagrał Michał Surówka.

SJ

Netflix, WikiPedia

Fot. WikiMedia, Netflix

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *