1670 Fot. YouTube

– My, Sarmaci, jesteśmy narodem wybranym. Z wyraźnej woli Stwórcy mamy największe umysły, serca i fallusy – mówi jeden z bohaterów nowego serialu, który zadebiutuje na platformie Netflix. Będzie to satyra, w której czuć będzie jednak sienkiewiczowskiego ducha.

Netflix w ostatnim czasie rozpieszcza Polaków (czy to jakaś rekompensata za Wiedźmina…?): „Znachor” stał się światowym hitem, a „Pan Samochodzik” też ponoć jest całkiem udaną ekranizacją.

Za chwilę polscy widzowie platformy znów będą mieli powody, by zasiąść przed odbiornikami. Nadchodzi bowiem serial „1670”.

Choć na pierwszy rzut oka może się zdawać, że to ekranizacja „Potopu” Henryka Sienkiewicza, to jednak jest to zupełnie nowa historia.

Netflix przygotował serial satyryczny, którego akcja rozgrywa się w sarmackiej Rzeczypospolitej. Wyciągając wnioski jedynie po zwiastunie, można się spodziewać czegoś podobnego do „Co robimy w ukryciu” – prześmiesznego serialu o wampirach z platformy HBO MAX.

– Jesteś swój chłop. Tak się tylko mówi. Oczywiście jesteś mój chłop. To mój chłop – mówi do „swojego chłopa” szlachcic z serialu. Trailer ma jedynie minutę i 23 sekundy, a kilka razy można wybuchnąć przy nim śmiechem.

„Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski. Jego życie to pasmo sukcesów. Wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Jego ambitne plany zakłóca niełatwa codzienność właściciela ziemskiego: na sejmiku znów trzeba zawetować pomysł podniesienia podatków, zdemotywowani chłopi, córka sprzeciwia się wydaniu za syna magnata a w dodatku Rzeczpospolita szlachecka złośliwie akurat teraz chyli się ku upadkowi…” – czytamy w netflkiksowym opisie produkcji.

Czekacie?

Broń jak z czasów akcji serialu

Nie każdy wie, że choć w Polsce dostęp do broni jest radykalnie ograniczony, to jednak jeden rodzaj broni można posiadać bez pozwolenia.

Chodzi o broń czarnoprochową, czyli m.in. taką, jakiej używała polska i litewska szlachta z czasów Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Broń czarnoprochową można kupić nawet przez Internet. Na przykład pod TYM LINKIEM.

SJ

Netflix / TymŻyjesz

Fot. YouTube / Netflix

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *